Dbp Eş Genel Başkanı Yüksek: Hdp ile Türkiye Demokrasisini Kurmaya Çalışıyoruz - Son Dakika

Dbp Eş Genel Başkanı Yüksek: Hdp ile Türkiye Demokrasisini Kurmaya Çalışıyoruz

Dbp Eş Genel Başkanı Yüksek: Hdp ile Türkiye Demokrasisini Kurmaya Çalışıyoruz
Son Güncelleme: 20.04.2015 23:21

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksel, HDP ile Türkiye'nin demokrasisini kurmaya çalıştıklarını söyledi.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksel, HDP ile Türkiye'nin demokrasisini kurmaya çalıştıklarını söyledi.

Kamuran Yüksek, Gaziantep'te HDP İl Başkanlığı tarafından bir restoranda düzenlenen dayanışma yemeğine katıldı. HDP Gaziantep Eş başkanları Mehmet Karayılan ve Dilan Çetinkaya ile Gaziantep milletvekili adaylarının katıldığı toplantıda konuşan Yüksek, Türkiye'de yaşayan bütün toplumların eşit ve özgür şekilde kardeşçe yaşayacağı bir ülke inşa etmeye çalıştıklarını belirtti. Türkiye demokrasisinin gerçek ayaklar üzerine oturacağını ifade eden Yüksek, şunları söyledi:

"Türkiye'de yaşayan bütün toplumların, bütün halkların, bütün sosyal kesimlerin eşit ve özgür bir şekilde kardeşçe yaşayacağı bir ülke inşa etmeye çalışıyoruz. Türkiye demokrasisi gerçek ayakları üzerine oturacak. İnanıyoruz ki biz bu aşamaya gelmiş durumdayız. Çok bedel ödendi, çok emek sarf edildi ama şimdi geldiğimiz noktada hepimiz HDP çatısı altında buluştuk ve HDP ile Türkiye demokrasisini kurmaya çalışıyoruz."

HDP'nin Gaziantep 1'inci sıra milletvekili adayı Celal Doğan ise partisinin iktidar koltuğuna oturmayı hedeflediğini kaydederek, şunları söyledi:

"En çetin insanlar, sol kafalı insanlardır. Ama bir araya gelirseler de inançlarına kurşun işlemez. Kurşun asker gibi çalışırlar. Bundan 5 yıl önce meseleye antipati ile bakanlar bugün sempati ile bakıyorlar. Gelecekse göreceksiniz sizin ile kol kola iktidar yürüyüşüne katılmak isteyeceklerdir. Bizim gönlümüz geniş, ufkumuz büyük, paylaşmayacak hiçbir şeyimiz yok. Hangi siyasi eğilimde olursa olsun gelecekte kuracağımız gerçek demokrasinin inşasında kervanımıza katılacak herkese yer vardır. Bugün yediğimiz bu yemek sadece birbirimizi tanımak olarak kabul edin. 8 Haziran'da kuracağımız gerçek demokrasinin yemeğinde buluşmak üzere." - Gaziantep

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dbp Eş Genel Başkanı Yüksek: Hdp ile Türkiye Demokrasisini Kurmaya Çalışıyoruz - Son Dakika


Advertisement