Demirtaş: AKP'nin Çirkinliklerini, Zulmünü Görmek İçin Kasetlere Gerek Yok - Son Dakika

Demirtaş: AKP'nin Çirkinliklerini, Zulmünü Görmek İçin Kasetlere Gerek Yok

17.03.2014 17:08
Demirtaş: AKP'nin Çirkinliklerini, Zulmünü Görmek İçin Kasetlere Gerek Yok

BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti'ye giden her oyun sokaklarda çocukları ve anneleri coplayanları onaylamak anlamına geldiğini belirterek, "AKP yol da yapabilir yolsuzluk da yapabilir.

BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti'ye giden her oyun sokaklarda çocukları ve anneleri coplayanları onaylamak anlamına geldiğini belirterek, "AKP yol da yapabilir yolsuzluk da yapabilir. Riya ikiyüzlülük konusunda onlardan daha becerikli olan yoktur. AKP'nin çirkinliklerini, zulmünü görmek için kasetlere gerek yok" dedi.

Batman'da 2014 Nevruz mitinginde konuşan Demirtaş binlerce kişiye seslendi.

Sahneye slogan ve alkışlar eşliğinde çıkan Demirtaş, "Çok uzun yıllar zahmet ve bedel ödenen bir mücadele ile bir halk iradesi yarattınız. Batman halkına mücadelenin zorluklarını anlatmanın anlamı yok. Siz bu mücadeleyi yürüttünüz. Burada seçime giren her partinin vaatleri olabilir, ama BDP şahsında somutlaşmış olan özgürlük talebidir" diye konuştu.

AK Parti'ye giden her oyun sokaklarda çocukları ve anneleri coplayanları onaylamak anlamına geldiğini söyleyen Demirtaş, şunları kaydetti:

"AKP yol da yapabilir yolsuzluk da yapabilir. Riya ikiyüzlülük konusunda onlardan daha becerikli olan yoktur. Bu alanda Apo posterlerini açanları selamlıyorum, kimse artık bundan sonra bunu görmezden gelmeyecektir. Her BDP oyu Batman sokaklarında analara çocuklara, tekme tokat gazla copla yaptıklarınızı unutmamak demektir. Roboski'yi unutmadık unutmayacağız demektir. Cezaevindeki on binleri unutmadık demektir.

Biz yeni bir kenti inşa etmek için çalıştık. Dolar yeşili görmeden, ayakkabı kutularındaki paraları görmeden yeni bir kent inşa ettik. Halkın iradesini esas alarak, değerlerine ihanet etmeden, rantçılara peşkeş çekmeden Rant partisi AKP'nin hırsızlık yapmasına izin vermeyeceğiz. Burada rant, hırsızlık mümkün değildir. Burada hırsıza yer yok, burada şeffaf halk yönetimi olacak. Her şeye rağmen, bu yalın gerçeğe, ortaya dökülen bu rezalete rağmen AKP'den vazgeçmeyenler unutmasınlar burada size yer yok. Batman halkı yediğiniz her haram lokmayı burnunuzdan fitil fitil getirecek. Gidecek yeriniz, yatacak mezarınız olmayacak. Buraya gelip "Batman belediye başkanı çalışmamış' diyen Başbakan sen bunu unutabilirsin, ama Batman halkının desteğiyle alnımız açık başımız diktir."

-"BATMAN SENİ CÜCE ADAM YAPACAK"-

Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın her şehirde protestolarla karşılandığına dikkat çeken Demirtaş, "AKP'nin çirkinliklerini, zulmünü görmek için kasetlere gerek yok. Biz bu alanlarda biz cemaatin kuyruğuna takılarak büyük bir parti olmadık, halkımızla kol kola büyük bir parti haline geldik. Herkese bunların ikiyüzlü politikalarını anlatın. Bunların Türkiye'ye vereceği bir şey kalmadı. Başbakan gittiği her şehirde protesto ediliyor, elli yüz kişi gözaltına alınıyor, ama bir araya gelen her elli kişi gidip HDP binalarına saldırıyor. Emniyetin işi kalmadı Başbakanı halktan ve kasetlerden koruyor. Halk kimin çapı ve kalibresinin ne olduğunu biliyor. Şimdi 30 Mart'ta Batman'da uzun adamlık söküyor mu yoksa Batman seni cüce adam mı yapacak. Vicdanını yitirmiş bir başbakandan demokrasi ve özgürlükler konusunda nasıl bir beklenti içinde olabiliriz? Ceylan Önkol'u, Berkin Elvanı terörist ilan etti. "Ne ekmeği, yüzünü kapatıp taş attı' diyor. Senin zulmüne karşı taş atmayan çocuk kalmadı. Türkiye'nin her yerinde çocuklar şeytan taşlar gibi seni taşlıyor. Çocuklar artık şeker ve oyuncakla oynamıyor, işte senin tehdit ve provokatif konuşmalarınla toplum patlama noktasına geldi. Batman senin terörist ilan ettiğin çocuklara selam gönderecek 30 Mart'ta" şeklinde konuştu.

ANF'ye göre Demirtaş'ın ardından sanatçı Servet Kocakaya sahne aldı. Batmanlılar yağmur altında Kocakaya'nın seslendirdiği parçalarla halay çekti.

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Tokat'ta konuştu Açıklaması AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Tokat'ta konuştu Açıklaması AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş'ta konuştu Açıklaması AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş'ta konuştu Açıklaması AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Çarklar dönüyor, yatırımlar devam ediyor AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Çarklar dönüyor, yatırımlar devam ediyor
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Demirtaş: AKP'nin Çirkinliklerini, Zulmünü Görmek İçin Kasetlere Gerek Yok - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement