Demokrasi Nöbetinin 18. Gecesinde Haliliye Belediyesi Yine Meydanlardaydı - Son Dakika

Demokrasi Nöbetinin 18. Gecesinde Haliliye Belediyesi Yine Meydanlardaydı

02.08.2016 14:33
Demokrasi Nöbetinin 18. Gecesinde Haliliye Belediyesi Yine Meydanlardaydı, System.String[]

Haliliye Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen milli irade ve demokrasi nöbetinin 18’inci gecesinde meydanlar yine dolup taştı.

Haliliye Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen milli irade ve demokrasi nöbetinin 18'inci gecesinde meydanlar yine dolup taştı.

15 Temmuz askeri kalkışma girişimi sonrasında başlatılan milli irade ve demokrasi nöbeti, 18'inci gecesinde de kentte halkın yoğun katılımıyla devam etti. Rabia Meydanı'nda toplanan binlerce kişi, Haliliye Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen programda vakit geçirdi. Seccadeni al gel programıyla alanı dolduranların hep birlikte yatsı namazını eda etmesiyle başlayan program, Kur'an- Kerim tilaveti ve duayla devam etti. Okunan duaya ellerini semaya açan binler, hep birlikte 'amin' dedi. Program, 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz'ın halka hitabıyla devam etti. Darbe ve askeri kalkışma girişimi ve dini bilgileri aktaran Yılmaz'ı dinleyenler, zaman zaman göz yaşlarına hakim olamadı. Yılmaz'ın konuşmasının ardından ise ilahiler okundu.

"Bu darbe milli iradeye ve demokrasiye yapıldı"

Gecede konuşan Başkan Fevzi Demirkol, darbe girişiminin milli iradeye ve demokrasiye yönelik yapılmak istendiğini vurguladı. Başkan Demirkol, "15 Temmuz akşamı bu FETÖ denilen örgüt ve onun beynelmilel iş birlikçileri Türkiye'de bir darbe teşebbüsünde bulundular. Bu darbe teşebbüsü sadece yönetimin değişmesi için değildi. Bu darbe teşebbüsü bir iç savaş çıkarmaya yönelikti. Bu darbe teşebbüsünün sonunda ülkemizin işgaline yönelikti. Darbe teşebbüsü vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birliğine, devletimize, dinimize, bayrağımıza, ezanımıza karşı yapılmış bir girişimdi. Önce bu darbe milli iradeye ve demokrasiye yapıldı" şeklinde konuştu.

Öte yandan programa katılanlara yemek, su ve bayrak ile çeşitli ikramlarda da bulunuldu. - ŞANLIURFA

Demokrasi Nöbetinin 18. Gecesinde Haliliye Belediyesi Yine Meydanlardaydı
Demokrasi Nöbetinin 18. Gecesinde Haliliye Belediyesi Yine Meydanlardaydı
Demokrasi Nöbetinin 18. Gecesinde Haliliye Belediyesi Yine Meydanlardaydı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Demokrasi Nöbetinin 18. Gecesinde Haliliye Belediyesi Yine Meydanlardaydı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Geçen hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması bu hafta da devam edecek Alev Alev dizisinde alkış toplayan sahne! Cemre, yıllarca kendisine psikolojik şiddet uygulayan eşine meydan okudu Alışverişten dönen kadın hiç tanımadığı biri tarafından darbedildi Bebek gömüldüğü sanılan mezarlıktan çıkarılan köpek cesedi herkesi üzüntüye boğdu 40 bin TL'lik kürk yaptıran Bülent Ersoy'dan bir garip çıkış: Asgari ücretlilere üzülüyorum Malatya'da 4,7 büyüklüğünde deprem Belirti göstermeyen korona vakalarının da açıklanmasıyla İstanbul trafik yoğunluğunda azalma görüldü Polise, "Başıma silah dayayıp, 600 bin liramı gasbettiler" diyen kadın parayı kumarda kaybetmiş