Deprem Bölgesinde Beyaz Hüzün - Son Dakika

Deprem Bölgesinde Beyaz Hüzün

12.01.2012 11:35
Deprem Bölgesinde Beyaz Hüzün

Türkiye'yi etkisine alan kar yağışının aksine yazdan kalma günler yaşayan deprem bölgesi Van, bugün beyaza büründü.

Türkiye'yi etkisine alan kar yağışının aksine 4 gündür yazdan kalma günler yaşayan deprem bölgesi Van, bugün beyaza büründü. Gece başlayan ve sabaha kadar aralıksız devam eden kar yağışı, çadırlarda yaşayan depremzedelerin yaşam koşullarını daha da zorlaştırdı.

Depremlerin ardından zor günler geçiren Van, beyaza büründü. Gece başlayan kar yağışı sabaha kadar aralıksız devam etti. Çadırlarda zor koşullarda yaşayan depremzedeler, kaldıkları çadırlarının önlerinde biriken karları temizleyerek güne başladı. Depremin en çok etkilediği kadınlar da, çadırkentlerdeki günlük işlerini zor şartlar altında sürdürdü. Çadırlarının önlerine astıkları elbiselerinin üzerine biriken karları temizleyen kadınlar, kar ve soğukta çeşme başlarında bulaşık yıkamaya çalıştı.

Öte yandan bazı çadırlarda elektriklerin olmaması depremzedelerin tepkilerini çekti. Depremzedeler, "Depremin üzerinde aylar geçti ancak biz hala çadırlardayız. Çok zor şartlar altında yaşıyoruz. Deprem öldürmedi ama bize sahip çıkılmazsa, konteynerlere geçmezsek soğuktan öleceğiz" dediler.

Bu arada kar yağışına en çok sevinenler ise yine çocuklar oldu. Soğuk havaya aldırış etmeyen çocuklar, kar topu oynayarak kışın tadını çıkarttı. Okul binaları yıkıldığı için çadır sınıflarda eğitimlerini sürdüren öğrenciler ise zor şartlar altında derslerine girebildi. - Van

Kaynak: DHA
Kamu personeli alım ilanları Resmi Gazete'de Kamu personeli alım ilanları Resmi Gazete'de ABD Dışişlerinden Türkiye'ye F-16 satışı yorumu Açıklaması ABD Dışişlerinden Türkiye'ye F-16 satışı yorumu Açıklaması Togg İGA İstanbul Havalimanı'nda yerini aldı Togg İGA İstanbul Havalimanı'nda yerini aldı

Son Dakika Güncel Deprem Bölgesinde Beyaz Hüzün - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement