Depreme marketin kasasında yakalanan 3 kadını kısa mesaj kurtardı - Son Dakika

Depreme marketin kasasında yakalanan 3 kadını kısa mesaj kurtardı

31.10.2020 08:26

İzmir'de depreme marketin kasasında yakalanan 3 kadını kısa mesaj kurtardı. Aldıklarının parasını ödemek için bekleyen 3 kadından biri AFAD ile irtibata geçti. Kısa mesaj sayesinde yerleri tespit edilen kadınlar saatler sonra enkaz altından çıkarıldı.

İzmir'in Bornova, Bayraklı ve Karşıyaka ilçelerinde etkili olan 6.6 şiddetindeki depremde, Bayraklı'nın Manavkuyu Mahallesindeki bir bina, zemin kattaki alışveriş merkezinin üzerine yıkıldı. Depreme yaptıkları alışverişin parasını ödemek için kasada beklerken yakalanan 3 kadın, attıkları kısa mesajla hayata tutundu. AFAD'a gelen kısa mesajla yerleri tespit edilen 3 kadının üçü de enkazdan çıkarıldı.

Fadime isimli kadının ardından kurtarılan Gülçin Aykut Soydan, Ege Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Enkazda kalan Hülya Özmet de 17 saat sonra kaldığı enkazdan çıkarıldı.

"AFAD EKİPLERİYLE İRTİBAR KURMASIYLA YERLERİ TESPİT EDİLDİ"

Yengesinin yaptığı alışverişlerin parasını ödemek için kasada belerken depreme yakalandıklarını ifade eden Ahmet Hüseyin, "Yengemle birlikte üç hanım kasada beklerken deprem yaşanıyor. Çok şükür beraber oldukları bayanın kısa mesajla AFAD ekipleriyle irtibat kurmasıyla yerleri tespit edildi. Biz kendisinden gece boyu haber alabildik. Ekiplerden Allah razı olsun, çok çalıştılar. Kırıkları var, yaraları ağır ama çok şükür bilinci yerinde. Bizimle konuştuğunda ilk çocuğunu sordu. 06.30'da Fadime Hanım kurtarıldı. Yengem 16 saat sonra 07.00'de çıkartıldı. Şimdi telefonla irtibat kuran Hülya Hanım var. O da gelecek inşallah" dedi.

"ENKAZ ALTINDA GECE BOYU SOHBET ETMİŞLER"

Kader arkadaşı olan 3 kadının öyküsünü anlatan Hüseyin, "Enkaz altında gece boyu sohbet etmişler. Ekiplerin de talimatıyla uyumamak için konuşmaya devam etmişler. Çok şükür kurtuldu. Hülya Hanımın da durumunun iyi olduğunu öğrendik. Allah bir daha böyle acı yaşatmasın milletimize" diye konuştu.

Depreme marketin kasasında yakalanan 3 kadını kısa mesaj kurtardı

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Depreme marketin kasasında yakalanan 3 kadını kısa mesaj kurtardı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Depremde boğularak can veren Fatma teyze, Türkiye'de tsunamiden ölen ilk kişi oldu Şaka yapmak isterken elindeki av tüfeğiyle arkadaşını öldürdü Milli Kick Boksçu Mustafa Danışmaz'a pusu kurup, babasını öldüren şahsa müebbet hapis cezası İzmir depremi yıllar öncesine götürdü! Gölcük depreminde enkazdan çıkarılan Gizem Güven'den duygusal paylaşım Çocukken ırmaktan tuttuğu balıkları şimdi üreterek dünyaya pazarlıyor Çam kozalağından denemelik turşu yapmaya başlamıştı, şimdi taleplere yetişemiyor Yan yatan bina vinçlerle desteklendi, arama kurtarma çalışması devam ediyor Trabzonspor'da teknik direktör Eddie Newton'ın görevine son verildi