Detroit: Become Human'ın Geliştiricisi Quantic Dream, Artık Playstation Dışındaki Platformlar İçin... - Son Dakika

Detroit: Become Human'ın Geliştiricisi Quantic Dream, Artık Playstation Dışındaki Platformlar İçin...

29.01.2019 22:21
Detroit: Become Human'ın Geliştiricisi Quantic Dream, Artık Playstation Dışındaki Platformlar İçin..., System.String[]

Detroit: Become Human, Heavy Rainve Beyond: Two Souls gibi ses getiren oyunların yapım stüdyosu Quantic Dream, yaşanan tatsız olaylardan sonra yeni bir başlangıç yapma kararı aldı. Çinli yayıncı NetEase'den de destek alan ünlü stüdyo, artık oyunlarını yalnızca PlayStation platformu için değil, diğer platformlar için de yayınlayacak.

Geçtiğimiz yıl Le Monde, Canard PC ve Mediapart'tan birkaç gazetici tarafından, sağladığı kötü çalışma ortamı sebebiyle eleştirilen bazı Quantic Dream yöneticileri, personellerine yönelik uygunsuz davranışlar sergiledikleri iddiaları ile karşı karşıya kalmıştı. Ünlü oyun stüdyosu bu iddiaların iftira olduğunu söyleyerek gazetecilere dava açmıştı.

Geçtiğimiz günlerde kötü çalışma ortamı sebebiyle şirketten istifa eden eski bir personelin Quantic Dream'e açtığı dava sonuçlandı ve şirket davayı kaybetti. Yaşanan bu tatsız gelişmelerden sonra ilk kez röportaj veren Quantic Dream'in patronları David Cage ve Guillaume de Fondaumière, stüdyonun tamamen yeni bir sayfa açtığını ve artık yalnızca PlayStation için oyun geliştirmeyeceklerini açıkladı.

Amaçlarının, deneyimlerinin tadını çıkarabilecekleri her platforma yayılmak olduğunu belirten de Fondaumière, "Sony ile 12 yıl birlikte çalıştık. Çok iyi tanıdığımız bu platform için elbette oyun geliştirmeye devam edeceğiz. Fakat artık diğer tüm platformlarda da bulunmak için elimizden geleni yapacağız." ifadelerini kullandı.

Blizzard ile uzun süredir Diablo mobil oyunu üzerinde çalışan Çinli şirket NetEase'den yeni nesil oyunlar geliştirmek için yatırım alan Quantic Dream, yakın zamanda tüm oyun platformlarında bulunmayı hedefliyor. Yatırım hakkında değerlendirmede bulunan NetEase yöneticisi Simon Zhu, Quantic Dream hakkındaki iddiaları kapsamlı şekilde araştırdıklarını ve durumun farkında olduklarını belirtti.

Quantic Dream'in stüdyo ortamında incelemelerde bulunduklarını ve basın tarafından ortaya atılan iddialara yönelik bir olaya tanık olmadıklarını belirten Simon Zhu, Quantic Dream ile önemli projeler geliştireceklerini belirtti. NetEase'den aldığı yatırımla iyice güçlenen Quantic Dream'in kısa zaman içinde diğer oyun platformlarında da adından söz ettirmesi bekleniyor.

Detroit: Become Human'ın Geliştiricisi Quantic Dream, Artık Playstation Dışındaki Platformlar İçin...

Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji Detroit: Become Human'ın Geliştiricisi Quantic Dream, Artık Playstation Dışındaki Platformlar İçin... - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Galatasaray - Ankaragücü maçı başladı! Canlı anlatım Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 35'e yükseldi Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın koronavirüs testi pozitif çıktı: Tedavide son aşamadayım Ünlü sunucu İkbal Gürpınar koronavirüse yakalandı, yoğun bakıma alındı Depremle ilgili provokatif paylaşımlarda bulunan kişi tutuklandı Khabib, İslam karşıtı sözler sarf eden Macron'a ayetle yanıt verdi İzmir'de meydana gelen depremin sesi ortaya çıktı! Dinleyenlerin tüyleri ürperiyor Kaybolan ineğini, kalçasına balta saplanmış olarak bulundu