Son Dakika Haberleri: Osmanlı Torununa Hakaret Gerekçesiyle Yargılanan Müjdat Gezen'in Beraatine Karar Verildi

Osmanlı Torununa Hakaret Gerekçesiyle Yargılanan Müjdat Gezen'in Beraatine Karar Verildi

5 gün önce

Konuk olarak katıldığı bir televizyon programında, 2. Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu Vatansever'e hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen'in beraatine karar verildi.

Tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen, telefonla katıldığı yayında Yılmaz Özdil'le konuşurken2. Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu Vatansever hakkında "Ben kadını beğendim yahu" dedi. Özdil'in 'Adayı versin mi abi?' sorusunun üzerine ise "Adayı değil ama neyse... Bunu sonra konuşuruz." şeklinde cevap verdi.

Gezen'in Osmanlı padişahı 2. Abdülhamid'in torunu Nilhan Osmanoğlu Vatansever'le ilgili sarf ettiği sözler nedeniyle yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme Müjdat Gezen hakkında beraat kararı verdi.

DURUŞMAYA KATILMADILAR

İstanbul 35. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Müjdat Gezen ile şikayetçi Nilhan Osmanoğlu Vatansever katılmazken, kendilerini avukatları temsil etti.

2. Abdülhamid'in torunu Nilhan Osmanoğlu Vatansever

"MİZAHİ ELEŞTİRİLERE TAHAMMÜL ETMESİ GEREKİR"

Müjdat Gezen'in avukatı Deniz Şeren, müvekkilinin hakaret kastı olmadığını söyleyerek, "Müvekkil mizahi bir dille eleştiride bulunmuştur. Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesini ve Cumhuriyet'in temel değerlerini hedef alan açıklamalarda bulunulmuştur. Bu tarz açıklamalarda bulunan karşı tarafın mizahi eleştirilere tahammül etmesi gerekmektedir" dedi.

İDDİANAME

Tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen hakkında hazırlanan iddianamede, Nilhan Osmanoğlu Vatansever'in 15 Şubat 2017'de Halk TV'de Uğur Dündar tarafından yayımlanan programa katılan Yılmaz Özdil ve Müjdat Gezen arasında geçen konuşmada kendisine, ailesine hakaret edildiğini belirterek şikayetçi olduğu belirtilmişti. İddianamede, program akışı, anlık seyirci tepkisi dikkate alındığında Müjdat Gezen'in hakaret suçunu oluşabileceği belirtilerek 9 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapsi talep edilmişti.

Müjdat Gezen, Sarf ettiği Sözlerden Dolayı 2. Abdülhamid'in Torununa Tazminat Ödeyecek

Haber Yayın Tarihi : 16.04.2019 12:19 Kaynak: DHA

YORUMLAR (48)
  • muratbey: nilhan hanim bence televizyona cok yakisiyorsunuz ama iyikide cikmiyorsunuz bir hayraniniz olarak kiskanirdim gercekden ekliycegim bu gun sizi kabul edin lutfen ceylan gozleriniz harika Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
  • muratbey: nilhan hanima sevgilerimi iletiyorum lutfen bu tipler sizin moralinizi bozmasin kale almayin bunlar bitmez ulkede nilhan hanim ayrica uzerinizdeki kiyafet cok yakismis gozlerinizde ayri bir guzel iyi gunler nilhan hanim hep gulun .. Cevap Yaz 1 2 Yayından Kaldır
  • cenk: Kadın uyanık mala konacak. teyze biz senin dedelerinin borçlarını daha anavatan zamanında bitirdik utanmadan bide hakkımız hakkımız diyonuz. mermer saraylarda senin dedelerin yaşadı halk hayvanlarla beraber toprak damlarda yatarken. Cevap Yaz 2 7 Yayından Kaldır 1071: dislike yapan vatandaşlar, doğrusunu biliyosan dislikeylen olmaz bu işler. tv de abartılan abdülhamitin, gavur terzisine apartman yaptırdığı devirde halk toprak evde yaşıyordu anadoluda.anadoluyu tamamen unuttular gariban halkı. 1 3 Yayından Kaldır greek boy: ottoman olmasaidi belki de bizim bayragimiz dalgalanacakidi bossun konusuyasan. dua et gerci az kaldi alicaz teker teek burdan mujdat yilmazozdil gibi aydinlarada selam ederiz 1 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


İstanbul'da Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Nedeniyle Bazı Yollar Trafiğe Kapatılacak! İşte O Yollar Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vatandaşın İsteğini Not Alıp Talimatı Verdi Bahçeli'den Olağanüstü İtiraz Açıklaması: İstanbul'da Seçim Tekrarı Beka Meselesidir Kagawa, Dortmund'da Beraber Çalıştığı 3 Kişilik Kondisyoner Ekibini İstanbul'a Getirdi!