Diyarbakır'da Engelliler Gönüllerince Eğlendi - Son Dakika

Diyarbakır'da Engelliler Gönüllerince Eğlendi

4 yıl önce

Diyarbakır'da düzenlenen etkinlikte bir araya gelen engelli çocuk ve gençler, doyasıya eğlendi.

Diyarbakır'da Engelliler Gönüllerince Eğlendi, System.String[]

Diyarbakır'da düzenlenen etkinlikte bir araya gelen engelli çocuk ve gençler, doyasıya eğlendi.


Diyarbakır Valiliği, Türkiye Beyazay Derneği Diyarbakır Şubesi ve Sevgi Tomurcuğu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte bir araya gelen engelli çocuk ve gençler, oyunlar oynayıp şarkılar söyleyerek hoşça vakit geçirdi.


Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte, down sendromlu ile hafif zihinsel engelli çocuk ve gençler oyun oynadı, şarkılar söyledi.


Türkiye Beyazay Derneği Bölge Koordinatörü Mehmet Emin Mülayim, yaptığı açıklamada, Engelliler Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlediklerini söyledi.


Amaçlarının, engellileri sadece bir gün değil her gün anlamak ve anlayabilmek olduğunu belirten Mülayim, şunları kaydetti:


"Bunları topluma kazandırma ve sosyalleştirme noktasında onlara sadece yardımcı olmak değil onları toplumun içine katmak amacıyla bu tür etkinlikleri düzenliyoruz. Maalesef hepimiz bir engelli adayıyız. Bunu düşünerek hayatımızı dizayn etmeliyiz. Sadece acımak değil önemli olan onların elinden tutup hayatın içine çekebilmek. Onlarla aynı gözle bakabilmek önemli. Bizlerde bu durumun daha iyi anlaşılabilmesi için çabalıyoruz."

Haber Yayın Tarihi: 05.12.2016 06:12 Kaynak: AASon Dakika

Müge Anlı, 12 yaşındaki kızının tacizine sessiz kalan kadını yayından kovdu
İstanbul'da esaret altındaki kurdun inanılmaz görüntüsü! Ayak iziyle sonsuzluk işareti yaptı Beşiktaş ve Kayserispor, Jimmy Durmaz'ı istiyor

Son Dakika Haberleri