Diyarbakır'da Engelliler Gönüllerince Eğlendi - Son Dakika

Diyarbakır'da Engelliler Gönüllerince Eğlendi

05.12.2016 18:12
Diyarbakır'da Engelliler Gönüllerince Eğlendi, System.String[]

Diyarbakır'da düzenlenen etkinlikte bir araya gelen engelli çocuk ve gençler, doyasıya eğlendi.

Diyarbakır'da düzenlenen etkinlikte bir araya gelen engelli çocuk ve gençler, doyasıya eğlendi.

Diyarbakır Valiliği, Türkiye Beyazay Derneği Diyarbakır Şubesi ve Sevgi Tomurcuğu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte bir araya gelen engelli çocuk ve gençler, oyunlar oynayıp şarkılar söyleyerek hoşça vakit geçirdi.

Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte, down sendromlu ile hafif zihinsel engelli çocuk ve gençler oyun oynadı, şarkılar söyledi.

Türkiye Beyazay Derneği Bölge Koordinatörü Mehmet Emin Mülayim, yaptığı açıklamada, Engelliler Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Amaçlarının, engellileri sadece bir gün değil her gün anlamak ve anlayabilmek olduğunu belirten Mülayim, şunları kaydetti:

"Bunları topluma kazandırma ve sosyalleştirme noktasında onlara sadece yardımcı olmak değil onları toplumun içine katmak amacıyla bu tür etkinlikleri düzenliyoruz. Maalesef hepimiz bir engelli adayıyız. Bunu düşünerek hayatımızı dizayn etmeliyiz. Sadece acımak değil önemli olan onların elinden tutup hayatın içine çekebilmek. Onlarla aynı gözle bakabilmek önemli. Bizlerde bu durumun daha iyi anlaşılabilmesi için çabalıyoruz."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Diyarbakır'da Engelliler Gönüllerince Eğlendi - Son Dakika


Son Dakika

Fatih Karagümrük, evinde Erzurumspor'u 5-1 yendi Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, istifa kararından vazgeçti Sağlık Bakanlığı, PCR testini pozitiften negatife çeviren şebeke hakkında yasal işlem başlattı Galatasaray-Bakken Bears maçı koronavirüs nedeniyle ertelendi Arkadaşlarıyla vedalaştıktan sonra yola çıkan motosiklet sürücüsü, kazada hayatını kaybetti Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 12'ye, yaralı sayısı 607'ye yükseldi Prof. Dr. Ziyadin Çakır, İzmir'deki tsunaminin nedenini anlatıp uyardı: Bütün Körfez tehlike altında