Diyarbakırlı mevsimlik fındık işçileri, kardeşlik mesajlarıyla memleketlerine uğurlandı - Son Dakika

Diyarbakırlı mevsimlik fındık işçileri, kardeşlik mesajlarıyla memleketlerine uğurlandı

16.09.2020 14:19

Fındık hasadı için Sakarya'ya gelen Diyarbakırlı tarım işçileri, sezonun sona ermesiyle birlikte düzenlenen organizasyonla memleketlerine uğurlandı. Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Sakarya'daki Kürt kökenli mevsimlik tarım işçilerinin darbedildiği iddialarına karşın birlik ve kardeşlik mesajları verildi.

Kürt kökenli mevsimlik işçilerin darp edildiği iddiaları ile gündeme gelen Sakarya'da, bir kez daha dostluk ve kardeşlik mesajları verildi.

Fındık üreticisi Birol Aksoy, fındık hasadı için Diyarbakır'dan kente gelen tarım işçiler için hem sezonun yorgunluğunu atmak hem de kardeşlik mesajı vermek amacıyla yemek organizasyonu düzenledi. Karasu sahilinde düzenlenen yemek programından sonra tarım işçileri, memleketlerine yolcu edildi.

Diyarbakırlı fındık işçileri yemek organizasyonuyla memleketlerine uğurlandı

FINDIK SEZONUNUN ARDINDAN

Birol Aksoy, yaptığı açıklamada, 2020 fındık sezonunun sona ermesinin ardından Diyarbakır'ın Dicle ilçesine bağlı Dedeköy'den gelen fındık işçileriyle yorgunluk atmak, Sakaryayı tanıtmak ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek için bir araya geldiklerini söyledi.

"EZELDEN BERİ KARDEŞİZ''

İlk defa deniz gören bazı işçilerin heyecanına ortak olduklarını belirten Aksoy, "Bir dahaki sene için onlarla sözleştik. Sakarya'nın bir kardeşlik coğrafyası olduğunu onlara anlattık, 72 farklı milletin yüzyılları aşan bir şekilde beraber sorunsuz yaşamalarını örnek gösterdik. Kur'an-ı Kerim Hucurat suresinde 'Müminler ancak kardeştir' düsturunu şiar edinmiş bir milletiz. Ezelden beri kardeşiz ve sonsuza dek kardeş kalmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

İŞÇİLERİN DARBEDİLDİĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde Sakarya'da Kürt kökenli mevsimlik tarım işçilerinin darbedildiği iddiaları gündeme gelmişti. İddiaları yalanlayan mevsimlik işçiler propaganda yapıldığını ifade etmişti. Sakarya'da çok sıcak karşılandıklarını belirten işçiler, çalıştıkları yerde bulunan vatandaşlar ile adeta bir aile gibi çalıştıklarını dile getirmişti.

Diyarbakırlı mevsimlik fındık işçileri, kardeşlik mesajlarıyla memleketlerine uğurlandı
Diyarbakırlı mevsimlik fındık işçileri, kardeşlik mesajlarıyla memleketlerine uğurlandı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Diyarbakırlı mevsimlik fındık işçileri, kardeşlik mesajlarıyla memleketlerine uğurlandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Gümüşhanesporlu futbolcular, Sancaktepe maçını dağdan izlediler 11 yaşındaki kız çocuğu, kendisine cinsel istismarda bulunan kişi serbest kalınca canına kıydı İzmir'de yolun ortasında kadını döven şahsa kimse müdahale etmedi! Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş! Model Ansley Pocheco, evine girip ailesinin üzerine yürüyen iki soyguncuya ateş açtı Yargıtay, el hareketi yapıp "Nah alırsın" demeyi suç saydı Yanında mastürbasyon yapan muavini videoya alan genç kız: Sözlü taciz edip bana dokundu Çocuklarını nehre atıp öldürmüştü! Kan donduran olay ülkedeki trajediyi ortaya çıkardı