Son Dakika Haberleri: Doktor Atamaları

Doktor Atamaları

6 yıl önce

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın, Gümüşhane'ye 22 doktor atamasının yapıldığını bildirdi.

Doktor Atamaları, System.String[]
AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın, Gümüşhane'ye 22 doktor atamasının yapıldığını bildirdi.

Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, ildeki kamu kurum ve kuruluşların sorunları ile yakından ilgilendiğini, sorunların çözümü için Bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunduğunu belirtti.

Sağlık hizmetlerindeki durumu da yakından takip ederek, gerek fiziki altyapının ve donanımların güçlendirilmesi gerekse hekim eksiklerini Sağlık Bakanlığı'nın üst düzey yetkilileri ile görüşerek çözüme kavuşturmaya çalıştığını ifade eden Aydın, Gümüşhane'ye son olarak 22 uzman hekim ve pratisyen hekimin atamasının yapılarak sağlık ordusunun güçlendirildiğini kaydetti.

Aydın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Gümüşhane Devlet Hastanesi'ne acil tıp hekimi, göğüs hastalıkları, iç hastalıkları, kulak, burun boğaz, plastik cerrah, radyoloji uzmanı, tıbbi biyokimya uzmanı, 2 pratisyen hekim, Kelkit Devlet Hastanesi'ne göz hekimi, iç hastalıkları hekimi, çocuk hekimi, 4 pratisyen hekim, Kelkit Toplum Sağlık Merkezi'ne pratisyen hekim, Şiran Devlet Hastanesi'ne genel cerrah, 3 pratisyen hekim ve Şiran Toplum Sağlık Merkezi'ne pratisyen hekim olmak üzere 22 doktor ataması yapılmış bulunmaktadır."

Muhabir: İbrahim Özdemir

Yayıncı: Asena Akçay - GÜMÜŞHANE


Yavaşlayan iPhone'lar İçin Güncelleme Geliyor Baba Suç Duyurusunda Bulundu, Karar Çıktı! Adnan Oktar İki Kediciğine 6 Ay Yaklaşamayacak
ABD'den Küstah Afrin Çağrısı: Türkiye'yi Böyle Bir Adım Atmamaya Çağırıyoruz