Dündar: "Bornova'da Yaşam Boyu, Herkes İçin Eğitim" - Son Dakika
Güncel

Dündar: "Bornova'da Yaşam Boyu, Herkes İçin Eğitim"

Dündar: "Bornova\'da Yaşam Boyu, Herkes İçin Eğitim"

CHP Bornova Belediye Başkan Aday Adayı Enver Dündar eğitim alanındaki projelerini açıkladı.

28.11.2013 16:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Mahallelerde geniş katılımlı halk buluşmaları düzenleyerek Bornovalıların sorunlarını yüz yüze dinleyen CHP Bornova Belediye Başkan Aday Adayı Enver Dündar eğitim alanındaki projelerini açıkladı. Kuracağı belediye yapılanmasını "Halkın Belediyesi" adıyla tanıtan Dündar "tüm yurttaşlarımız için yaşam boyu öğrenme ve kendini geliştirme olanağı 'Yaşam Boyu, Herkes İçin Eğitim' Halkın Belediyesi tarafından sağlanacak" diyor.

Eğitim alanında Bornova için 'Yaşam Boyu, Herkes İçin Eğitim' sözüyle yola çıkan Dündar, okul öncesi, ilk-ortaöğretim ve üniversite öğrencilerinin, yaşam boyu öğrenmek isteyen herkesin yararlanacağı bir programa sahip olduklarını söylüyor.

Dündar'dan her semte kreş

Bornova'nın tüm semtlerinde çocuk evleri açarak ailelerin okul öncesi eğitimden yararlanmalarını sağlayacaklarını ifade eden Dündar "Çocukların güvenle ve aileye maddi yük oluşturmadan belediyeye teslim edilmesi ile kadınların üretime katılmasının önündeki en önemli engellerden birini kaldırmış olacağız" diye konuştu.

"Çocukların gelişimi için Halkın Belediyesi görevde"

Enver Dündar hazırladıkları eğitim projelerinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak çalışarak ilk ve ortaöğretim öğrencileri için ilçedeki kütüphane kullanımını, spor etkinliklerini, kültür sanat çalışmalarını programlı bir şekilde özendireceklerini söylüyor. Dündar böylece "çocukların sağlıklı ve donanımlı bireyler olarak" yetişmelerinin sağlanacağını belirtiyor.

"Eğitimdeki fırsat eşitsizliğini halk yararına kapatacağız"

Şu anki eğitim sistemini yılların yamalı bohçasına benzeten tecrübeli siyasetçi, Bornova Belediyesi'nin başarılı kurumu BELGEM dershanesinin fırsat eşitsizliğini halkın yararına kapamak için geliştirilerek sürdürüleceğini belirtiyor.

Meslek edindirme kursları

Enver Dündar, meslek edindirme kurslarını en üst düzeye çıkartıp sanayi ve üniversite ile işbirliği temelinde halkın gerçekten yararlanacağı şekilde düzenleneceğini söylüyor. Ayrıca Bornova'da faaliyet gösteren büyük sanayi kuruluşlarının bu projede sorumluluk üstlenerek ilçedeki işsizliğin azaltılmasına katkıda bulunmalarını sağlayacaklarını da belirtiyor.

"Beceri ve sanat kurslarına katılım özendirilecek"

Kadınlar, çocuklar ve gençler için beceri ve sanat kurslarının kendilerini birçok alanda geliştirmek ve toplumsal yaşama katılmak adına önemli olduğunu vurgulayan Dündar kurslara katılımın çeşitli çalışmalar ile özendirileceğini belirtiyor.

Bornova için "eğitimde etkin üniversiteliler"

Üniversite öğrencilerinin "okumuş insan halka karşı sorumludur" sözü ile kent içindeki eğitim çalışmalarında sorumluluk üstlenmesini istediklerini belirten Enver Dündar üniversitelilerin bilgi ve enerjilerini halk için harcamalarının yolunu yaratacaklarını söylüyor.

Dündar üniversite öğrencileri için de kuracağı "Gençlik Merkezi" bünyesinde kültürel ve mesleki alanda daha fazla ve nitelikli eğitim olanağı sağlanacağını belirtiyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Dündar: 'Bornova'da Yaşam Boyu, Herkes İçin Eğitim' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Eski Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, teslim oldu
  20:47 Eski Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, teslim oldu

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan bir binaya ilişkin hakkında dava açılan ve duruşmada tahliye edildikten sonra yapılan itiraz üzerine hakkında yakalama kararı verilen eski Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, Tarsus Adliyesi'ne teslim oldu. Kavak, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi ve mahkeme heyeti tarafından tutuklanmasına karar verildi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Emeklilere sendikalaşmak, hak aramak anayasal güvencedir
  20:47 CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Emeklilere sendikalaşmak, hak aramak anayasal güvencedir

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kırklareli'nde düzenlenen halk buluşmasında emeklilere seslenerek sendikalaşmanın ve hak aramanın anayasal güvence olduğunu belirtti. Özel, ayrıca belediye başkan adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu'na destek istedi ve bağımsız aday Serdar Türker'i eleştirdi.

 • Samsun'da muhtar adaylarının tanıtım afişleri koparıldı
  20:41 Samsun'da muhtar adaylarının tanıtım afişleri koparıldı

  Samsun'un Atakum ilçesinde İncesu Yalı Mahallesi'nde muhtar adaylarının kendilerini tanıtmak amacıyla astıkları afişler, kimliği belirsiz kişiler tarafından koparıldı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde afişlerin asıldığı yere gelen kişilerin afişleri yerlerinden kopartarak araçlarına koyma anları yer aldı. Muhtar adayları, yapılan bu eylemleri kınayarak seçim sürecinin sevgi ve saygı çerçevesinde devam etmesini istedi.

 • Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün İkinci Başkanı Hüseyin Yücel ile Nurşah Adalı Düğün Töreniyle Evlendi
  20:39 Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün İkinci Başkanı Hüseyin Yücel ile Nurşah Adalı Düğün Töreniyle Evlendi

  Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün ikinci başkanı Hüseyin Yücel ile Nurşah Adalı, iş, eğitim ve spor dünyasından isimlerin katıldığı bir düğün töreniyle hayatlarını birleştirdi. İstanbul'da gerçekleşen törene, çiftin aile üyeleri ve Beşiktaş yönetimi tam kadro katıldı. Nikah şahitliklerini devlet sanatçısı Ümit Tokcan ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Hasan Arat yaptı. Gecede kokteyl, nikah töreni ve yemek gibi etkinlikler düzenlendi.

 • Kemalpaşa'da Çocuklara Ağız ve Diş Sağlığı Projesi
  20:35 Kemalpaşa'da Çocuklara Ağız ve Diş Sağlığı Projesi

  İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde, 3-6 yaş arası çocukların ağız ve diş sağlığı için tarama ve eğitim projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında ilçedeki anaokulu ve kreşlerde eğitim gören çocuklara ve velilere yönelik eğitimler gerçekleştirilecek. Ayrıca ağız ve diş taramaları yapılacak ve erken teşhisle tedavi için çocuklar en yakın sağlık merkezlerine yönlendirilecek.

 • Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman: Bu 3 puanla birlikte en azından galibiyete alışkanlık yapacak bir başlangıç yaptık
  20:29 Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman: Bu 3 puanla birlikte en azından galibiyete alışkanlık yapacak bir başlangıç yaptık

  Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Fatih Karagümrük maçı sonrası yaptığı açıklamada, takımın galibiyete alışkanlık kazanmaya başladığını belirtti. Karaman, oyuncularının takım disiplini ve pozisyon disipliniyle iyi bir performans sergilediğini ve Adana Demirspor taraftarını iyi temsil ettiklerini söyledi. Ayrıca, takımın daha fazla çalışması gerektiğini vurgulayan Karaman, ligdeki sıkışık fikstür nedeniyle hazırlanmaları gerektiğini ifade etti. Ligdeki sıralamanın çok değişken olduğunu belirten Karaman, önlerinde zorlu bir deplasman olduğunu ve takımı geliştirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 • Adana'daki Özgür Apartmanı'nın yıkılması davasında müteahhit kardeşlerin tutuksuz yargılanması devam ediyor
  20:25 Adana'daki Özgür Apartmanı'nın yıkılması davasında müteahhit kardeşlerin tutuksuz yargılanması devam ediyor

  Adana'da Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan Özgür Apartmanı'nın müteahhitleri Mahmut ve Murat A. hakkındaki dava devam ediyor. Duruşmada tanık ifadeleri alındı ve sanıklar suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme heyeti, sanıkların mevcut halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.


Advertisement