Dünya Barışını Çocukların Hayalleri Kurtaracak" Konulu Resim Sergisi Açıldı - Son Dakika

Dünya Barışını Çocukların Hayalleri Kurtaracak" Konulu Resim Sergisi Açıldı

27.04.2016 13:20
Dünya Barışını Çocukların Hayalleri Kurtaracak

İstanbul DHAOkyanus Kolejlerinde eğitim gören öğrenciler tüm dünyanın lanetlediği terör ve savaş olaylarına dikkat çekmek için anlamlı bir resim sergisi hazırladı.

İstanbul DHA

Okyanus Kolejlerinde eğitim gören öğrenciler tüm dünyanın lanetlediği terör ve savaş olaylarına dikkat çekmek için anlamlı bir resim sergisi hazırladı.

"Dünya barışını çocukların hayalleri kurtaracak" adlı çalışmada yüzlerce resim, Esenyurt'taki Torium AVM'de sergilenmeye başladı. Mimarsinan'dan Sancaktepe'ye kadar İstanbul'daki tüm Okyanus Koleji ortaokul öğrencilerinin yaptıkları çizimler beğeni kazandı. Hayal dünyalarında sakladıklarını bu vesile ile yansıtan öğrenciler ortaya koydukları resimleri izlemekten kendileri de büyük keyif aldılar.

Okyanus Kolejleri Görsel Sanatlar Bölüm Başkanlığı temsilcileri ve öğretmenler İstanbul'daki tüm kampüslerden gelen eserler arasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini de verdiler. Sergiyi gezen bir ziyaretçi, "Hepimizin öncelikle huzurlu bir ortama ihtiyacı var. Çocuklar bizlere ve dünyaya değer katıyorlar. İnşallah değer katmaya da devam edecekler. Bu çalışmaları ile barışın önemini bizlere bir kez daha hatırlattılar. İnşallah çocukların hayalleri sayesinde dünyada barışı görmüş oluruz" dediler.

Sergi, 1 Mayıs Pazar gününe kadar ziyaretçilere açık kalacak.

Dünya Barışını Çocukların Hayalleri Kurtaracak Konulu Resim Sergisi Açıldı
Dünya Barışını Çocukların Hayalleri Kurtaracak Konulu Resim Sergisi Açıldı
Dünya Barışını Çocukların Hayalleri Kurtaracak Konulu Resim Sergisi Açıldı
Dünya Barışını Çocukların Hayalleri Kurtaracak Konulu Resim Sergisi Açıldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dünya Barışını Çocukların Hayalleri Kurtaracak' Konulu Resim Sergisi Açıldı - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü yenen F.Bahçeli Enner Valencia, Türkiye'ye dönüyor Paris yanıyor! Binlerce kişi sokaklara döküldü, Fransız polisi göstericilere sert müdahalede bulunuyor Roma kulübünün tesislerinde 15 adet bomba bulundu Son Dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik: Türk ordusu için "satılmış" ifadesini kullanan CHP'li Başarır'ı kınıyoruz Rus senatör Kosaçev: Muhsin Fahrizade suikasti Orta Doğu'da büyük bir savaşın 'kıvılcımı' olabilir Sokağa çıkma kısıtlaması başladıktan sonra onlarca evsiz, sokakta yatarken görüntülendi Dükkanına gelip haraç isteyen adamı ruhsatsız tabancasıyla vurdu Türkiye'nin en kalitesiz havası Düzce'de ölçüldü! Kirlilikten dolayı yürüyüş yapmak bile zararlı