Dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl'de tam kapanma sessizliği sürüyor - Son Dakika

Dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl'de tam kapanma sessizliği sürüyor

11.05.2021 12:07

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonları arasında yer alan, Trabzon'un Çaykara ilçesindeki Uzungöl, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanma sürecinde en sessiz günlerini yaşıyor.

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonları arasında yer alan, Trabzon'un Çaykara ilçesindeki Uzungöl, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanma sürecinde en sessiz günlerini yaşıyor.

Doğal güzellikleriyle her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan dünyaca ünlü Uzungöl, tam kapanma sürecinde ziyaretçilerini ağırlayamadı.

Bölgeyi kaplayan çamlar, yemyeşil bitki örtüsü ve yaban hayatıyla kartpostallık manzaralar oluşturan Uzungöl, Haldizen Vadisi'ndeki şelalelerle ayrı bir güzelliğe kavuştu.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında az sayıda yabancı turistin konakladığı bölgede, doğa yürüyüşünün ardından göl çevresinde dinlenen ziyaretçiler bol bol fotoğraf çektiriyor.

Turizm merkezindeki işletmede hediyelik ürün satışı yapan Mustafa Çakmak, AA muhabirine, geçmiş yıllara göre salgın nedeniyle ziyaretçi sayısında yüzde 80'lik azalma olduğunu belirterek, "Çok az sayıda turist var, onlara da zaman zaman hizmet vermeye çalışıyoruz. Bayram sonrası tam kapanmanın sona erecek olmasıyla biraz daha hareketlilik bekliyoruz." diye konuştu.

YORUMLAR
500
Yorgun mermi kurbanı Emir Yuşa'ya maskeli anma Yorgun mermi kurbanı Emir Yuşa'ya maskeli anma Bir yıl önce çocuklarını maganda kurşununa kurban vermişlerdi Bir yıl önce çocuklarını maganda kurşununa kurban vermişlerdi Bakan Nebati: 'Enerji ve Emtia Fiyatlarındaki Hızlı Yükselişler Nedeniyle Cari İşletme Açığı Artmıştır' Bakan Nebati: 'Enerji ve Emtia Fiyatlarındaki Hızlı Yükselişler Nedeniyle Cari İşletme Açığı Artmıştır'
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl'de tam kapanma sessizliği sürüyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement