Son Dakika Haberleri: E-ticaret Devi Amazon'un Hisseleri Rekor Kırdı! Değeri 914,7 Milyar Dolara Ulaştı

E-ticaret Devi Amazon'un Hisseleri Rekor Kırdı! Değeri 914,7 Milyar Dolara Ulaştı

2 ay önce

ABD'de e-ticaret devi Amazon'un hisseleri rekor kırarak değeri 914,7 milyar dolara ulaştı. CEO Jeff Bezos'un serveti de 780 milyon dolar artışla 155,5 milyar dolara tırmandı.

ABD'li e-ticaret devi Amazon'un hisseleri rekor kırdı ve şirketin piyasa değeri 914,7 milyar dolar oldu.

HİSSELERİ REKOR KIRDI ve 1 TRİLYON DOLARLIK SEVİYEYE YAKLAŞTI

New York borsasında cuma gününü 1.886 dolardan tamamlayan Amazon'un hisse başına değeri, pazartesi günü işlem saatleri içinde yüzde 2,1 primle 1.925 dolara kadar tırmanarak şirket tarihindeki en yüksek seviyeyi gördü.

İlerleyen saatlerde Amazon'un düşüşe geçen hisse başına değeri 1.896 dolardan kapanarak günü yüzde 0,5 kazançla tamamladı.

Böylece, dünyanın en değerli ikinci şirketi konumunda bulunan Amazon'un piyasa değeri 914,7 milyar dolar oldu ve 1 trilyon dolarlık seviyeye yaklaştı.

CEO'NUN SERVETİNDE 780 MİLYON DOLARLIK ARTIŞ

Öte yandan, Amazon'un 54 yaşındaki kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Bezos'un serveti de 780 milyon dolar artışla 155,5 milyar dolara tırmandı.

Bezos, dünyanın en zengin milyarderleri listesinde zirvedeki yerini sağlamlaştırdı.

2 Ağustos'ta 1 trilyon dolara ulaşıp dünyanın en değerli şirketi olan Apple'ın piyasa değeri ise pazartesi günü 1,01 trilyon dolar seviyesindeydi.
İstanbul'da Sapık, "Bakıcı Aranıyor" İlanı Vererek Görüştüğü Kadına Arabada Tecavüz Etti TBMM Başkanı Yıldırım, Aracını Durdurup Yaralıların Yardımına Koştu

Son Dakika! Kars'ta, Cansız Bedeni Bulunan Minik Sedanur'un Otopsisinde Cinsel İstismar Bulgusuna Rastlandı