Edirne Adliyesi "Erişilebilirlik Belgesi" aldı - Son Dakika

Edirne Adliyesi "Erişilebilirlik Belgesi" aldı

23.06.2022 15:30
Edirne Adliyesi "Erişilebilirlik Belgesi" aldı

Edirne Adalet Sarayı "Erişilebilirlik Belgesi" aldı.

Edirne Adalet Sarayı "Erişilebilirlik Belgesi" aldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, engelli vatandaşların başkalarına ihtiyaç duymadan toplumsal yaşama katılabilmeleri, kamu ve özel alanlarda daha rahat ulaşım sağlayabilmeleri ve daha iyi hizmet alabilmelerine yönelik, Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü sekretaryasında "Edirne İli Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu" tarafından yapılan inceleme ve denetim sonucu Edirne Adliyesinin erişilebilir olduğu belirlendi.

Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş ve beraberindeki komisyon üyeleri Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak'ı ziyaret etti.

Özbaş, ziyarette "Edirne'de ilk kez bir kamu kurumu Erişilebilirlik Belgesi almaya hak kazandı, kendilerini tebrik ediyorum" diyerek Erişilebilirlik Belgesi'ni Çakmak'a taktim etti.

Başsavcı Çakmak da Erişilebilirlik Belgesi almaya uygun bulunan ilk ve tek kamu kurumu olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Özbaş ve komisyon üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR
500
Edirne'de Yas-ı Matem programı düzenlendi Edirne'de Yas-ı Matem programı düzenlendi ARNAVUTKÖY'DE KONTROLDEN ÇIKAN CİP ANA YOLDAN ÇIKIP TALİ YOLA DÜŞTÜ ARNAVUTKÖY'DE KONTROLDEN ÇIKAN CİP ANA YOLDAN ÇIKIP TALİ YOLA DÜŞTÜ AK Parti İl Başkanı İba, köy ziyaretlerinde vatandaşların talep ve sorunlarını dinliyor AK Parti İl Başkanı İba, köy ziyaretlerinde vatandaşların talep ve sorunlarını dinliyor
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Edirne Adliyesi 'Erişilebilirlik Belgesi' aldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement