Edirne'de emlakçılar için Elektronik İlan Doğrulama Sistemi bilgilendirme toplantısı yapıldı - Son Dakika
Emlak

Edirne'de emlakçılar için Elektronik İlan Doğrulama Sistemi bilgilendirme toplantısı yapıldı

Edirne\'de emlakçılar için Elektronik İlan Doğrulama Sistemi bilgilendirme toplantısı yapıldı

Edirne Ticaret İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Kurt, aynı gayrimenkulün satışı için birden fazla emlakçıyla sözleşme imzalanmasıyla ilgili sıkıntıların olduğunu belirtti. Kurt, yapılan şikayetlerin incelendiğini ve ilanı veren kişilere cezai yaptırımlar uygulanacağını söyledi. Edirne İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası'nın katkılarıyla gerçekleşen toplantıda, konut satışı ve kiralamada internet üzerinden verilen aldatıcı ilanlara da değinildi.

16.11.2023 18:49
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Edirne Ticaret İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Kurt, aynı gayrimenkulün satışı için birden fazla emlakçıyla sözleşme imzalanmasıyla ilgili sıkıntıların olduğunu söyledi. Kurt, "Birden fazla kişiyle sözleşme yapılmasıyla ilgili sıkıntı var şu an. Sözleşmesiz işlemler yapıldığını, beyan değeri ile gerçek değerin arasında farklılıkların olduğu gibi bir sürü konular var. Bu konuları şikayet geldiği anda inceliyoruz" dedi.

Edirne İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası'nın katkılarıyla bugün kentteki emlakçılara Edirne Ticaret İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Kurt tarafından Elektronik İlan Doğrulama Sistemi konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı. Edirne Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşen toplantıya çok sayıda emlakçı katılırken konut satışı ve kiralamada internet üzerinden verilen aldatıcı ilan cezalarına da yer verildi.

"CEZAİ YAPTIRIMLAR VAR"

Kurt, şunları söyledi:

"Şikayet ve ihbar olduğunda biz bunları incelemeye alacağız idari para cezası uygulayacağız. Eğer bu ilanı verende bir aksilik varsa ilanı verenle ilgili yaptırım uygulanacak. Sizin buradaki sorumluluğunuz sözleşmenizi yapın ama sözleşmeniz yokken bir ilan vermeye kalktıysanız, sözleşmeniz var gibi. Birden fazla kişiyle sözleşme yapılmasıyla ilgili sıkıntı var şu an. Sözleşmesiz işlemler yapıldığını, beyan değeri ile gerçek değerin arasında farklılıkların olduğu gibi bir sürü konular var. Bu konuları şikayet geldiği anda inceliyoruz ama bu arada ilanı veren kişilerede sizin gözünüzle bakmamak lazım. Siz bu işin ticaretini yapıyorsunuz. Geldi biri 'sizinle sözleşme imzalamak istiyorum' dedi, imzaladınız. Siz onun başka bir yere gidip gitmediğini bilemezsiniz. Siz kendi aldığınız belgelerin doğruluğundan sorumlusunuz. Yarın öbür gün bunları veremeyecek zaten. Sistemde bunlarla ilgili önlem de var. O konutu başka bir şekilde yanıltıcı, manipüle edici şekilde vermesi lazım ki ilanı, dolayısıyla onlar da ortaya çıkacak. Ortaya çıktığı anda cezai yaptırımlar var. 100 bin liradan ya da 20 bin liradan 300 bin liraya kadar olan cezai müeyyide devreye girecek."

Kaynak: ANKA

Son Dakika Emlak Edirne'de emlakçılar için Elektronik İlan Doğrulama Sistemi bilgilendirme toplantısı yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Afganistan Dernekleri Başkanı Beylikdüzü'nden bağımsız belediye başkan adayı oldu
  17:33 Afganistan Dernekleri Başkanı Beylikdüzü'nden bağımsız belediye başkan adayı oldu

  Afganistan Dernekleri Başkanı Ezatullah Sadat, İstanbul Beylikdüzü'nden bağımsız belediye başkan adayı olduğunu açıkladı. Daha önce de BBP'den İstanbul milletvekili adayı olduğu ortaya çıkan Sadat'ın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımdaki "Afganların bağımsız adayı" ifadesi ise dikkatlerden kaçmadı.

 • Muhalif siyasetçi Navalni'nin ölümünde
  17:29 Muhalif siyasetçi Navalni'nin ölümünde "tek yumruk" şüphesi: Bu KGB'nin ayırt edici özelliğiydi

  Rusya'da Putin'in en büyük rakibi muhalif siyasetçi Aleksey Navalni'nin hapishanede hayatını kaybetmesiyle ilgili tartışmalar sürerken, bir insan hakları grubu lideri, Navalni'nin kalbine atılan bir yumruk sonrası ölmüş olabileceğini öne sürdü. Navalni'nin göğsündeki morlukların buna işaret ettiğini söyleyen aktivist, "Sanırım ilk önce onu uzun süre soğukta tutup sonra kalbine yumruk attılar. Bu, KGB'nin özel kuvvetler birimlerinin eski bir yöntemi. bu KGB'nin ayırt edici özelliğiydi." dedi.

 • Ronaldo oğluyla beraber poz verdi, her gören aynı detaya takıldı
  17:10 Ronaldo oğluyla beraber poz verdi, her gören aynı detaya takıldı

  Ronaldo, oğluyla beraber spor salonunda olduğu anları paylaştı. Yıldız futbolcunun bu paylaşımını gören hayranları Ronaldo'nun ayak parmaklarındaki siyahlığa anlam veremedi. Bazı kullanıcılar, Ronaldo'nun ayağındaki siyahlığın oje olduğunu belirtirken bazıları ise boya olduğunu savundu.

 • CHP'nin Edirne Belediye Başkan Adayı adaylıktan çekildi
  16:59 CHP'nin Edirne Belediye Başkan Adayı adaylıktan çekildi

  CHP'den Edirne'den Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Şükrü Ciravoğlu, sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildiğini açıkladı. Ciravoğlu, ön seçimden sonra geçirdiği kalp operasyonunun ardından yeniden sağlık sorunları yaşadı ve adaylıktan çekilme kararı aldı. Yerine avukat Filiz Gencan Akın'ın aday gösterilmesi bekleniyor.

 • AK Parti Muş'ta büyük bir kalabalık eşliğinde seçim koordinasyon merkezi açılışı yaptı
  16:23 AK Parti Muş'ta büyük bir kalabalık eşliğinde seçim koordinasyon merkezi açılışı yaptı

  AK Parti, Muş merkezde kullanacağı Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın, Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı ve Adayı Feyat Asya, AK Parti İl Başkanı Melik Emre, MHP İl Başkanı Osman Yüce ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış konuşmalarında, halka hizmet etme ve gerçek belediyecilik vurgusu yapıldı.

 • Oğlunu öldürüp intihar etti
  16:15 Oğlunu öldürüp intihar etti

  Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yaşanan olayda, Derviş Nebi Köse isimli bir baba, oğlu Oğuz Kağan Köse ile evlerinde tartıştıktan sonra onu tabancayla vurdu ve ardından aynı silahla intihar etti. Baba ve oğul, hastaneye kaldırılmalarına rağmen hayatlarını kaybettiler.

 • Bakan Şimşek'ten seçim sonrası ekonomi mesajı
  16:12 Bakan Şimşek'ten seçim sonrası ekonomi mesajı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü desteğiyle uyguladıkları politikaların, seçim sonrasında da hedefler doğrultusunda devam edeceğini belirterek, ''Bu çerçevede dolaşıma kasıtlı olarak sunulan spekülasyonlara itibar etmeyiniz.'' ifadelerini kullandı.

 • Hayrete düşüren görüntü! Koca köy adeta ikiye ayrıldı
  16:00 Hayrete düşüren görüntü! Koca köy adeta ikiye ayrıldı

  Tokat'ın Günebakan köyü, 4 gün arayla meydana gelen heyelanlar sonucu adeta ikiye ayrıldı. Ekipler tarafından yapılacak jeolojik incelemeler sonrası 900 nüfuslu köyün boşaltılıp boşaltılmayacağı belli olacak.

 • Görüntü Türkiye'den! Abisinin evinde yengesini başka bir adamla bastı
  15:52 Görüntü Türkiye'den! Abisinin evinde yengesini başka bir adamla bastı

  Abisinin evine giden bir kişi, yengesini tanımadığı biriyle yarı çıplak halde yakaladı. O anlarda öfkeden deliye dönen adamın çektiği video, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.


Advertisement