Edirneli Kadınlar Kurslara Yoğun İlgi Gösteriyor - Son Dakika

Edirneli Kadınlar Kurslara Yoğun İlgi Gösteriyor

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Kadın merkezlerindeki kurslara kadınlar yoğun ilgi gösteriyor.

Edirneli Kadınlar Kurslara Yoğun İlgi Gösteriyor, System.String[]

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Kadın merkezlerindeki kurslara kadınlar yoğun ilgi gösteriyor.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın göreve gelmesiyle birlikte hız kazanan kadınlara yönelik projelerin en önemli faaliyet alanını oluşturan kadın merkezlerinde, yeni dönem kurslar başladı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın talimatıyla geçtiğimiz yıl hizmet vermeye başlayan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren 4 kadın merkezi, Zübeyde Hanım Kadın Lokali, Özgecan Kadın Merkezi, İlhan Koman Kültür Evi ve Dr. Fatma Şakir Memik Kadın Merkezi kısa zamanda Edirneli kadınların sosyal yaşam alanı haline geldi.

Her kadın merkezinde farklı bir kurs

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Takındı, Edirne Belediyesi bünyesinde hizmet veren 4 kadın merkezinde de çeşitli kursların düzenlendiğini bildirdi. Özlem Takındı, Zübeyde Hanım Kadın Lokali ve Özgecan Kadın Merkezi'nde, kuaförlük ve cilt bakımı hizmetlerinin yanı sıra Halk Eğitim Merkezi'nce görevlendirilen kurs öğretmenleri idaresinde dikiş kursu, ahşap boyama kursu verildiğini ifade etti. Takındı, bu kursların yanı sıra Zübeyde Hanım Kadın Lokali'nde, Edirnekari kursu ve diksiyon kurslarının verildiğini; Özgecan Kadın Lokali'nde üç boyutlu rölyef kursu ve dekoratif el sanatları kurslarının başladığını belirtti.

İlhan Koman Kültür Evi'nde, Edirne Belediyesi'ne başvuruda bulunan özellikle kadına ve çocuğa yönelik çalışmalar yapan Sivil Toplum Kuruluşları faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Ayrıca yine burada Halk Eğitim Merkezi'nce görevlendirilen kurs öğretmeni idaresinde dikiş kursu veriliyor. Dr. Fatma Şakir Memik Kadın Merkezi'nde, ücretsiz Sağlık Danışmanlığı, Hukuk Danışmanlığı ve Psikolojik Danışmanlık hizmetleri tüm hızıyla devam ediyor.

Takındı, Edirneli kadınların yeni dönem kurslara yoğun ilgi gösterdiğini ve kadın merkezlerinde sadece kursların olmadığını da sözlerine ekleyerek, Zübeyde Hanım Kadın Lokali ve Özgecan Kadın Merkezi'nde spor salonu bulunduğunu da belirtti. - EDİRNE

YORUMLAR

Son Dakika

İddialı mayokinili pozunu paylaşan Ebru Polat, hayranlarını uyardı: Sakin olun Bağdat'ta ABD askerlerinin bulunduğu üs katyuşa füzeleriyle vuruldu Meteoroloji, 9 ile kuvvetli yağış uyarısı yaptı Serinlemek için denize giren 8 kişiyi dalgalar kayalıklara sürükledi, jandarma dronlarla aramaya çıktı Nehre düşen kızını kurtarmaya çalışan baba, akıntıya kapılarak boğuldu Son Dakika: Türkiye'de 15 Ağustos günü koronavirüs kaynaklı 21 can kaybı, 1256 yeni vaka tespit edildi Ünlü oyuncu Murat Yıldırım, "Ramo"nun çekimlerinde kaza geçirdi 4 ilde daha 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmasına saat kısıtlaması getirildi Son Dakika: Türk siyasetini dizayn edeceğini söyleyen Joe Biden'in sözlerine Türkiye'den tepki yağıyor Joe Biden'dan skandal sözler: Erdoğan'ı darbeyle değil seçimle devireceğim Sarkıntılık iddiası ölüm getirdi! 71 yaşındaki amca, yeğeninin göğsüne 43 santimlik kama sapladı Sevilen doktor Abdurrahman Demir, koronadan hayatını kaybetti Son Dakika: Trabzonspor'da bir oyuncunun daha yeni tip koronavirüs testi pozitif çıktı Yaşlı adam, ayaklarını hortumla bağladığı köpeğe tecavüz ederken yakalandı Son Dakika: Kasımpaşa'dan ayrılan kaleci Fatih Öztürk resmen Galatasaray'da