Ege'de "Dâhilerin Gözünden Bilim ve Teknoloji" - Son Dakika

Ege'de "Dâhilerin Gözünden Bilim ve Teknoloji"

29.06.2018 16:22
Ege'de "Dâhilerin Gözünden Bilim ve Teknoloji"

Üstün yetenekli öğrencilerin teknoloji ve mühendislik uygulamaları konularında eğitim görmeleri için Bornova Anadolu Lisesi, Ege Üniversitesi, ve İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliğinde TÜBİTAK 4004 projesi yapıldı.

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi veEge Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü, TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında "Dâhilerin Gözünden Bilim ve Teknoloji" isimli projenin uygulama derslerine ev sahipliği yaptı.

Otuz öğrencinin katıldığı eğitimin içeriğinde, Programlamaya Giriş, Bilgisayar Oyunları ve Yapay Öğrenme, Arduino İle Robot Geliştirmeye Giriş, Bilgisayarla Görü Tanılama,Nükleerve Medikal Fizik, Teknoloji Destekli Geometri ve Tasarım, Çizge Kuramı ve Oyun Teorisi konuları ile ilgili uygulamalar, atölye ve laboratuvar çalışmaları yapılıyor.

Bu proje ile yapılan uygulamalarla öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda doyuma ulaştığı bir eğitim ortamının sağlanması ve bilimsel çalışmalara olan merakın arttırılması amaçlanıyor.

YORUMLAR
500
Akkuyu NGS'den inşaat sahasındaki 'gerginlik' görüntülerine ilişkin açıklama Açıklaması Akkuyu NGS'den inşaat sahasındaki 'gerginlik' görüntülerine ilişkin açıklama Açıklaması Putin, Rusya ile Belarus'un dünya gübre ihtiyacını gidermek için tedbir alacağını söyledi Putin, Rusya ile Belarus'un dünya gübre ihtiyacını gidermek için tedbir alacağını söyledi Putin: 'ABD, Avrupa'da 200 adet taktik nükleer silahını barındırıyor' Putin: 'ABD, Avrupa'da 200 adet taktik nükleer silahını barındırıyor'
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ege'de 'Dâhilerin Gözünden Bilim ve Teknoloji' - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement