Son Dakika Haberleri: Ekrem İmamoğlu Kimdir?

Ekrem İmamoğlu Kimdir?

4 ay önce

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'nun mazbatası iptal edilerek, seçimlerin yenilenmesi kararı alındı. Peki, Ekrem İmamoğlu kimdir?

Ekrem İmamoğlu Kimdir?, System.String[]

Yerel seçimlerle adını duyuran ve büyük bir kitlenin sevgisini kazanan Ekrem İmamoğlu açıklamaları ile de vatandaşların takdirini aldı. Ekrem İmamoğlu nereli, kaç yaşında? Ekrem İmamoğlu hakkında tüm ayrıtılar haberimizde...

İNŞAAT ŞİRKETİNDE YÖNETİM KURULU BAŞKANI

1970'te Trabzon'da doğan Ekrem İmamoğlu İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Trabzon'da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun oldu. 1992 yılında ailesine ait inşaat şirketinde çalışmaya başlayan İmamoğlu, bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı'na kadar yükseldi.

TRABZONSPOR KULÜBÜNDE YÖNETİCİLİK YAPTI

İmamoğlu, amatör olarak futbolla ilgileniyor ve ayrıca Trabzonspor Futbol Kulübü'nde yöneticilik yaptı. Trabzonspor Basketbol Kulübü'nde de kurucu ve başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Beylikdüzü ilçesinde spora katkı adına Beylikdüzüspor Kulübü'nde de görev alan mevcut başkan, kulübün tesislerinin oluşmasında ve yapımında büyük katkılarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu ile eşi Dilek İmamoğlu

İLK İLÇE BAŞKANI OLDU

2008 yılında CHP'ye üye olan Ekrem İmamoğlu 2009 Yerel Seçimleri'nde Beylikdüzü Belediyesi için aday adayı oldu. 16 Eylül 2009'da CHP MYK tarafından İlçe Başkanlığı'na seçilen İmamoğlu, 27 Aralık 2009'da yapılan CHP Beylikdüzü İlçesi 1. Kongresinde seçilen ilk İlçe Başkanı oldu.

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİ

Belediye başkanı, 18 Mart 2012'de yapılan CHP Beylikdüzü İlçesi 2. Kongresinde yeniden ilçe başkanı seçildi. Ekrem İmamoğlu, bu süreçte 2010 Referandumu ve 2011 Genel Seçimleri'ni yönetti. 2014 Yerel Seçimleri'nde CHP'nin Beylükdüzü Belediye Başkan adayı olarak seçilen İmamoğlu, seçimleri kazanarak halen devam etmekte olan belediye başkanlığını yürütmektedir.

Ekrem İmamoğlu Atatürkçü Düşünce Derneği, Beylikdüzü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kızılay ve Gürpınarspor Kulübü olmak üzere birçok sivil toplum örgütüne üyedir.

Evli ve 3 çocuk babası olan Ekrem İmamoğlu 23 yıldır Beylikdüzü'nde yaşıyor.

YSK Kararı Sonrası Kılıçdaroğlu'ndan İlk Açıklama: Her Şey Çok Güzel Olacak

DSP'nin İstanbul Adayı Aydın: DSP, Kendine Düşeni Yapacaktır

YSK'nin Kararı Sonrası New York Times: Sosyal Kargaşa Çıkacak

Erkan Tan'dan Çok Konuşulacak İmamoğlu Sözleri: Yıldırım'ın Oylarıyla Başkan Oldu

Emre Kınay, Ekrem İmamoğlu Paylaşımıyla Sosyal Medyada Gündem Oldu!

İBB'nin Sosyal Medya Hesapları, Ekrem İmamoğlu'nu Takipten Çıkardı

İstanbul Seçimlerinin İptal Edilmesine Cem Yılmaz'dan Sert Tepki!

Mazbatası Alınacak Olan İmamoğlu'nun Yerine Vali Yardımcısı Atanacak

Canan Kaftancıoğlu'ndan İptal Kararı Sonrası İlk Açıklama!

Fazıl Say'dan YSK'nın Kararına Tepki: 20 Kere Seçim Olsa da 20'sini de Ekrem İmamoğlu Kazanacak

Haber Yayın Tarihi: 07.05.2019 11:04 Otomobiliyle çarptığı kadın ölünce başını polis aracına dayayıp hüngür hüngür ağladı
Can Yaman'ın kaslı fotoğrafına Ebru Polat'tan dikkat çeken yorum Eski eşi tarafından bıçaklanan Emine Bulut'un son görüntüsü ortaya çıktı: Ölmek istemiyorum