Emekli Olan Öğretim Üyelerine Veda Yemeği - Son Dakika

Emekli Olan Öğretim Üyelerine Veda Yemeği

19.12.2015 10:53
Emekli Olan Öğretim Üyelerine Veda Yemeği, System.String[]

Düzce Üniversitesinde, 18 yıl boyunca başarıyla görev yapan, Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Celalettin İçmeli için emeklilik töreni düzenledi.

Düzce Üniversitesinde, 18 yıl boyunca başarıyla görev yapan, Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Celalettin İçmeli için emeklilik töreni düzenledi.

Rektörlük binasındaki restoranda gerçekleşen emeklilik törenine Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcıları, Senato Üyeleri ile Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş katıldı.

Sohbet ortamında gerçekleştirilen yemeğin ardından bir konuşma gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, hüzünlü duygular içinde bulunduğu ifade ederek, "Celalettin İçmeli hocamız, Üniversitemize çok sayıda öğrenci yetiştirmiş, emek vermiş, Düzce'de çok sayıda dost edinmiştir.18 yıl boyunca Düzce'de yaşamış ve Düzceli olmuş, hem Üniversite ile hem de Düzce ile bütünleşmiş bir hocamızdır" dedi.

Yrd. Doç. Dr. Celalettin İçmeli'yi, sahneye çıkarken en fazla alkışlanan, öğrencilerin teveccüh gösterdiği bir öğretim üyesi olarak nitelendiren Rektör Çakar, "Bu duygularla hocam sizi aramızdan ayırmıyoruz. Biz, öyle aramızdan ayrılanlara gitti gözüyle bakmıyoruz. Her zaman aramızda, içimizde özel ve anlamlı bir yeriniz olacaktır" şeklinde konuştu.

Yrd. Doç. Dr. Celalettin İçmelini'nin yerinin doldurulamayacağını ifade eden Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, "Tıp Fakültesi ilk kurulduğu zaman, eski Tütün Binasında masa ve sandalyenin bulunmadığı bir dönemde hocamız, Fakülte Sekreterliği ve öğretim üyeliği görevlerini birlikte yürüttü. Fakültemize çok büyük katkıları oldu. Fakültemizin bu günlere gelmesinde çok büyük emek ve katkıları var. Her şeyden önce hocamıza bu katkıları ve emekleri için çok teşekkür ediyorum" dedi.

Yrd. Doç. Dr. İçmeli'nin eşi Necile İçmeli, "Ailesi olarak biz O'nu hep izledik. Çok mutluyuz, çok gurur duyuyoruz. O her zaman bizim için değerlidir. İşini, ilkeli ve güzel bir şekilde yaparken, ömrünü hiç şikayet etmeden devam ettirdi" diyerek Rektöre ve Senato Üyelerine teşekkürler etti.

Yrd. Doç. Dr. Celalettin İçmeli'yi dört yıldır tanıdığını ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, "Sanki 40 yıldır tanışıyor gibiyiz. Hocamız, her senatoda imrendiğim bir kişidir. Kendisini, zaman zaman sükunetli yaklaşımı ve babacan tavrıyla hatırlıyoruz. O'nun görgüsüne ve irfanına çok ihtiyacımız var. Kendisine ve eşine mutluluklar diliyorum" dedi.

Duygularını dile getiren Yrd. Doç. Dr. Celalettin İçmeli, "18 yıldır Düzce'de bulunmaktan ve Düzce Üniversitesi'nin bir hocası olarak çalışmaktan gurur duyuyorum. 18 yıl önce, Teknik Eğitim, Tıp Fakültesi ve Orman Fakültesi binaları bulunduğu Tekel Binasında göreve başladık. Sonra Konuralp'e geçtik. Depremler yaşadık. Bugün Üniversitemiz, Rektörlerimizin gayretli çalışmalarıyla bir dinamizm kazanmış ve daha iyi mekanlarda hizmet vermeye devam etmektedir. Senato Üyelerimizi ve Üniversitemizin tüm camiasını sevgi ve saygılarımla kucaklıyorum" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Konuşmaların sonrasında Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Yrd. Doç. Dr. İçmeli'ye plaket ve hediyelerini takdim etti. Emeklilik töreni, fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. - DÜZCE

Emekli Olan Öğretim Üyelerine Veda Yemeği
Emekli Olan Öğretim Üyelerine Veda Yemeği

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Emekli Olan Öğretim Üyelerine Veda Yemeği - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yunanistan batı karasularındaki egemenlik sahasını genişletti, Türkiye'den jet tepki geldi Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi ABD bu kareyi konuşuyor! Melania Trump'ın seçimi veda gününe damga vurdu Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Son Dakika: Destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'ta başlayacak Joe Biden, resmen ABD'nin 46. Başkanı oldu 10 yıl önce kıyafet almamaya yemin eden öğretmen 100 bin TL biriktirdi Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı