Endemik yılanların güç gösterisi kameraya yansıdı - Son Dakika

Endemik yılanların güç gösterisi kameraya yansıdı

23.05.2022 14:19

Sadece Sivas'ta nadir görülen ve nesli tükenme tehlikesi altında olan Beyaz Bantlı Dağ Engerekleri gövde gösterisi yaparken görüntülendi.

Sadece Sivas'ta nadir görülen ve nesli tükenme tehlikesi altında olan Beyaz Bantlı Dağ Engerekleri gövde gösterisi yaparken görüntülendi.

Sivas'ta yaklaşık 80 santimetre uzunluğa sahip ve zehirli olan Beyaz Bantlı Dağ Engerekleri güç gösterisi yaparken görüntülendi. Nesli tükenme tehlikesinde olan ve nadir görülen endemik yılanların dikkat çeken bu dansı, bölge hakimiyeti ve dişi yılanları etkilemek için yaptıkları öğrenildi. İki erkek yılanın nadir görülebilecek bu dansı bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntüledi.

(Mustafa Kurtulan - İHA)

YORUMLAR
500
Sivas'ta devrilen traktörün sürücüsü ağır yaralandı Sivas'ta devrilen traktörün sürücüsü ağır yaralandı Milli judocu Nurdan Almalı, son yolculuğuna uğurlandı Milli judocu Nurdan Almalı, son yolculuğuna uğurlandı Sivas'ta Anadolu ezgileri konseri verildi Sivas'ta Anadolu ezgileri konseri verildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Endemik yılanların güç gösterisi kameraya yansıdı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement