Engelliler İçin Elele Verildi - Son Dakika
Güncel

Engelliler İçin Elele Verildi

Engelliler İçin Elele Verildi

Aliağa Belediyesi, öğrencilere destek oldu, sosyal proje engelliler için umuda dönüştü.

04.01.2012 10:11
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

ALİAĞA BELEDİYESİ DESTEKLEDİ, ÖĞRENCİLER ENGELLİLER İÇİN UMUT OLDU.

Aliağa Ege Üniversitesi BMYO Aliağa yerleşkesinde öğrenim gören öğrenciler engelliler yararına örnek bir projeye imza attılar. Kimya 2. Eğitim sınıfı öğrencilerinin başlattığı "Ege Engelleri Aşıyor" kampanyası kapsamında çeşitli kurum ve kuruluşların desteği ile yürüttükleri çalışma kapsamında 13 engelli yurttaşı tekerlekli sandalye sahibi yaptılar.

PROF. DR. ERTAN TAŞKAVAK; "ÖĞRENCİLERİN HAYATI ÖĞRENMELERİNİ, TOPLUMA YARALI OLMALARINI İSTİYORUZ."

Ege Üniversitesi BMYO Aliağa yerleşkesinde düzenlenen törende konuşan Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ertan Taşkavak okulda öğrencilerin sadece pratik ve teorik eğitiminin yanında hayatı öğrenmelerine ve topluma faydalı olmaları için Sosyal Sorumluluk Projeleri olduğunu belirterek öğrencilerini örnek davranışlarından dolayı tebrik etti.

Taşkavak; "Biz öğrencilerimizi yetiştirirken klasik eğitim öğretimin dışında aynı zamanda hayatı öğrenmelerini topluma yaralı olmalarını istiyoruz. Yani onların sadece ders çalışmalarını istemiyoruz. Hayatta faydalı olabilecek işler de yapmalarını istiyoruz. Bütün bölümlerimizin 2. Sınıflarında Sosyal Sorumluluk Projesi dersi kapsamında Kimya 2. eğitim sınıfı öğrencilerimizin başlattığı bu kampanyaya tüm okulumuz dahil oldu. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz katkı koydu. Birçok kurum kuruluş katkı koydu. En büyük katkıyı Aliağa Belediyesi yaptı. Sonuçta çok anlamlı ve güzel bir çalışla oldu ve arkadaşlarımız 13 adet tekerlekli sandalye aldı. Çeşitli çalışmalar ve araştırmalar neticesinde de Aliağa ve köylerinde oturan ihtiyaç sahibi yurttaşları tespit ettik ve bugün de bu sandalyeleri ihtiyaç sahiplerine teslim ediyoruz. Öğrencilerimi ve katkı koyan herkesi tebrik ediyorum, duyarlılık gösteren herkese teşekkür ediyorum." dedi.

BAŞKAN YARDIMCISI BAYRAV; "ÖĞRENCİLERİN DAVRANIŞI TAKDİRE ŞAYAN"

Öğrencilerin davranışının takdire şayan olduğunu belirten Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Münir Nurettin Bayrav da Engelli olmak insanların elinde olan bir durum olmadığını belirterek, herkesi engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırması için elinden gelen çabayı göstermesi gerektiğini vurguladı ve öğrencileri tebrik etti.

Bayrav; "Yapılan çalışma dersin adına oldukça uygun bir çalışma olmuş. Bundan daha iyi sosyal sorumluluk projesi olamaz. Biz yerel yönetim olarak engelli yurttaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için çok önemli projelere imza attık. Öğrencilerimiz de çok anlamlı bir çalışma yapmışlar hepsini yürekten kutluyorum."dedi. Tekerlekli sandalye dağıtım törenine Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ertan Taşkavak ve Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Münir Nurettin Bayrav'ın yanı sıra Menemen Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Yanar, Aliağa Kent Konseyi Başkanı Yakup Öztürk, Menemen Kent Konseyi Başkanı Arzu Taş, Aliağa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Aziz Yaşar Kaya, kampanyayı başlatan öğrenciler, okulun öğretmenleri ve sandalye alacak yurttaşlar katıldı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Engelliler İçin Elele Verildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement