Engelsiz Filmler Festivali Ödül Töreni - Son Dakika

Engelsiz Filmler Festivali Ödül Töreni

20.10.2018 23:29
Engelsiz Filmler Festivali Ödül Töreni, System.String[]

Bu yıl altıncısı düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali kapsamında ödül töreni düzenlendi.

Bu yıl altıncısı düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali kapsamında ödül töreni düzenlendi.

Goethe Enstitüsündeki ödül törenine, yerli ve yabacı yapımcılarla sanatseverler katıldı.

Dört film ödül aldı

Seçici kurulda oyuncu Nursel Köse, sinema yazarı Murat Özer ve yönetmen Ramin Matin'in yer aldığı yarışmada, seyircilerin de oylarıyla 4 eser ödüle layık görüldü.

Pelin Esmer'in yönettiği "İşe Yarar Bir Şey" filmi seyirci özel ödülüne, senaryosunu Ümit Ünal'ın yazdığı "Sofra Sırları" filmi en iyi senaryo ödülüne layık görülürken, "Yol Kenarı" filmi ile Tayfun Pirselimoğlu'na en iyi yönetmen ödülü verildi.

Gecede en iyi film ödülünün sahibi ise, Emre Erdoğdu'nun yönetmenliğini yaptığı "Kar" filmi oldu.

Ödül töreninde konuşan Engelsiz Filmler Festivali yönetmeni Emrah Kalan, desteklerinden dolayı sponsorlara ve sanatseverlere teşekkür etti.

Festivalde en iyi film ödülü alan "Kar" filminin yönetmeni Emre Erdoğdu ise "Bir ödül bekliyordum ancak en iyi film ödülüne layık görüleceğimi tahmin etmiyordum. Teşekkür ederim." dedi.

Programdaki tüm film ve yan etkinlikler görme ve işitme engelli bireylerin erişimine uygun tasarlanan festival, yarın sona erecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Engelsiz Filmler Festivali Ödül Töreni - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Sivasspor, evinde Villarreal'e 1-0 yenilmesine rağmen umutlarını sürdürdü Mine Tugay'dan ayna karşısında göğüs dekolteli pozlar! Paylaşıma beğeni yağdı Akıl almaz olay! Soğuktan vücudu yanan ünlü dövüşçü bacaklarını kaybediyordu Kardiyoloji uzmanından korkutan uyarı! Kalp, koronada adeta hedef tahtası CHP'li Gürsel Tekin: CHP'nin cumhurbaşkanı adayı hazır, partimiz içinden bir isim Son Dakika: Türkiye'de 3 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 187 kişi vefat etti, 32 bin 381 yeni vaka tespit edildi Karadeniz'de ağlara takılan 8 kilogramlık levrek 1.040 liradan satışa sunuldu Suikast girişimi iddiaları sonrası İmamoğlu zırhlı makam aracı kullanmaya başladı