Enuygun.com hesapladı: 2020'de 44 gün izin fırsatı - Son Dakika

Enuygun.com hesapladı: 2020'de 44 gün izin fırsatı

13.11.2019 12:47
Enuygun.com hesapladı: 2020'de 44 gün izin fırsatı, System.String[]

Uçak bileti sitesi Enuygun.com, 2020 yılındaki resmi tatil günlerini derleyerek, çalışanlar için bir "tatil takvimi" hazırladı.

Uçak bileti sitesi Enuygun.com, 2020 yılındaki resmi tatil günlerini derleyerek, çalışanlar için bir "tatil takvimi" hazırladı. Çalışanlar bu takvime göre hareket ederse 2020 yılında tam 44 gün izin yapabilecek.

Buna göre, Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerinin hafta sonuna denk geleceği 2020 yılında, birleştirme yapabilecekler için 44 gün izin imkanı doğacak.

Dini bayramların dışındaki resmi tatillerin hafta içine denk geleceğini belirten Enuygun.com'un Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, "Çalışanlar dilerse 13.5 gün izin alarak tam 44 gün tatil yapabilecekler" dedi.Yeni yılda dini bayramların hafta sonunda, resmi tatillerin ise hafta içinde yapılacağını belirten Hacıbayramoğlu şunları söyledi: "Ramazan Bayramı tatili 23 Mayıs Cumartesi Arife günüyle başlıyor. Tatil Salı günü sona eriyor, çalışanlar kalan 3 günü izin alarak, 9 gün tatile çıkılabilir; ya da 19 Mayıs tatiliyle Ramazan Bayramı tatilini birleştirilebilir. Bu durumda da 4 günlük izinle 11 gün tatil yapılabilir."Kurban Bayramı ise yaz tatilinin en güzel zamanına denk geliyor. 30 Temmuz Perşembe Arife günüyle başlıyor ve 3 Ağustos Pazartesi bitiyor. Öncesinde 3.5 gün ya da sonrası 4 gün izin alarak 10 günlük tatil yapılabilir."Bu dönemde uçak bileti fiyatları çok yükseliyor, otobüs biletleri ise erkenden tükeniyor. Tatil programınızı buna göre önceden planlamanızı öneririz."Nisan ve Mayıs aylarının da "bol tatilli geçeceğine" dikkat çeken Hacıbayramoğlu, bu takvimi de şöyle açıkladı: "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Perşembe günü olacağından 1 günlük izinle 4 gün tatil yapılabilir. "1 Mayıs Cuma günü hafta sonuyla birlikte 3 gün, 19 Mayıs ise Salı gününe denk geldiği için 1 günlük izinle 4 günlük tatile çıkılabilir."Bahar ayları gezginlerin en sevdiği zamanlar. Yeni yerler keşfetmek için iyi tatil fırsatları var."15 Temmuz Çarşamba günü öncesi ya da sonrası 2 gün izinle 5 gün izin yapabilmek mümkün."Perşembe gününe denk gelen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ise 1 günlük izinle 4 gün sonbahar tatili yapılabilir." (Tablo)


Enuygun.com hesapladı: 2020'de 44 gün izin fırsatı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Enuygun.com hesapladı: 2020'de 44 gün izin fırsatı - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

KOBİ'lerin sıkça yaptığı 5 hata ABD konsolosluk çalışanı Nazmi Mete Cantürk'e "FETÖ'ye yardım" suçundan hapis cezası Son Dakika: 500 lirayı aşan altından yeni rekor geldi TOKİ 2021'de dar gelirli vatandaşlar için 100 bin sosyal konut yapacak Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Koronavirüse yakalandıktan sonra ten rengi değişen Çinli doktor normale döndü Kayıp kadının kredi kartından para çeken zanlı, Gülümser Bulut cinayetinin sanığı çıktı Sert tedbirler geri mi dönüyor? Ateş Kara, yarınki Bilim Kurulu toplantısını işaret etti