Erzincan depreminde enkazdan 8 gün sonra çıkarılan kadın İzmir depremine evinde yakalandı - Son Dakika

Erzincan depreminde enkazdan 8 gün sonra çıkarılan kadın İzmir depremine evinde yakalandı

02.11.2020 09:02

İzmir'deki 6,6 büyüklüğündeki depreme Buca'daki evinde yakalanan Nurcan Erarslan Arslan'ın 1992'deki Erzincan depreminde 8 gün enkaz altında kaldığı ortaya çıktı. Arslan yaptığı açıklamada, aklına Erzincan depreminin geldiğini söyledi ve "Kimse umudunu yitirmesin. Sabırla bekleyişinizi sürdürün" ifadelerini kullandı.

İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle birçok binada hasar meydana gelirken, bazı binalar tamamen yıkıldı. Şimdiye kadar 79 kişi hayatını kaybederken , 962 kişi de yaralandı. İzmir'deki depreme Buca'daki evinde yakalanan Nurcan Erarslan Arslan'ın 1992'de Erzincan'da meydana gelen ve 653 kişinin hayatını kaybettiği depremde 8 gün enkaz altında kaldığı ortaya çıktı.

Sabah'ın haberine göre, İzmir'deki depreme Buca'da bulunan bir apartmanın birinci katında yakalanan Arslan, "Çocuklarımla dışarı çıktık ve bir süre apartmanımızda oturduk. Evimizde çatlak olmadığı için gece geri döndük. Ama çok korktuk ve aklıma 1992 Erzincan depremi geldi" dedi.

"YAĞMUR SUYU VE İDRARIMI İÇTİĞİM YAZILMIŞTI"

653 kişinin hayatını kaybettiği Erzincan depreminde 187 saat enkaz altında kaldığını belirten Arslan, "Karanlıkta aç susuz bekledim. Yağmur suyu ve idrarımı içtiğim yazılmıştı. Bunlar doğru değil. Hareket edemiyorum ki nasıl su içeyim" ifadelerini kullandı.

"KİMSE UMUDUNU YİTİRMESİN"

İlk birkaç gün bilinçsiz olduğunu söyleyen Arslan, "Gece ve gündüzün ayrımını bile yapamıyor insan. Sadece dışarıdaki seslerden gece ve gündüz olduğunu anlayabiliyordum. Tabii ki bu kolay değil. Ancak kimse umudunu yitirmesin. Sabırla bekleyişinizi sürdürün. İnanıyorum ki mutlaka enkaz altından yeni çıkarılanlar olacaktır. Arama kurtarma ekipleri canla başla çalışıyor. Bol bol dua edin" dedi.

"SESLERİ DUYABİLİYORSUN ANCAK SESİNİ DUYURAMIYORSUN"

Enkaz alanında bulunan vatandaşlara uyarılarda da bulunan Arslan, "Herkesten rica ediyorum lütfen enkazların bulunduğu alanlarda sessiz olun. Çünkü enkaz altındayken dışarıdaki sesleri duyabiliyorsun ancak sesini duyuramıyorsun" ifadelerini kullandı.

Erzincan depreminde enkazdan 8 gün sonra çıkarılan kadın İzmir depremine evinde yakalandı

Son Dakika Güncel Erzincan depreminde enkazdan 8 gün sonra çıkarılan kadın İzmir depremine evinde yakalandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Mesut Özil, "Geçmiş ve gelecek" mesajıyla Fenerbahçe formalı fotoğrafını paylaştı Son Dakika: Sosyal medya devi Facebook, Türkiye'ye temsilci atayacak Kayıp düşen kişiye otomobil çarptı, feci kaza kamerada Felç geçiren oyuncu Sabina Toziya, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrıldı Kar nedeniyle kayan kamyonet köprüde asılı kaldı, sürücü mucizevi bir kurtuluşa imza attı Kendisini kahvaltı için uyandıran eşini ve küçük kızını kaynar suyla haşlayan cani koca: Karım bana hakaretler etti, kazara oldu Denizli-Antalya Karayolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı: 5 kilometre uzunluğunda kuyruk oluştu Itır Esen'in enkaz üzerinde verdiği pozlara tepki yağınca AKUT'tan açıklama geldi