Erzurum Dadaş Bar Ekibi Heykelinin Zurnası ve Tokmağı Kayıp Hd - Son Dakika

Erzurum Dadaş Bar Ekibi Heykelinin Zurnası ve Tokmağı Kayıp Hd

30.07.2018 15:25

Erzurum'da yaklaşık 3 yıl önce Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Dadaş Bar Ekibi heykelindeki zurna ve tokmak, kayboldu.

Erzurum'da yaklaşık 3 yıl önce Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Dadaş Bar Ekibi heykelindeki zurna ve tokmak, kayboldu. Polis, geçmişe yönelik 2 aylık kamera görüntülerinin izlendiğini ancak herhangi bir hırsızlık olayına rastlanmadığını belirtti.

Merkez Yakutiye ilçesindeki Havuzbaşı Kent Meydanı'na Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında Dadaş Bar Ekibi heykeli yaptırıldı. Kentin yöresel halk oyununu temsil eden heykeldeki, zurnacının elindeki zurna ve davulcunun tokmağı kayboldu.

Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Şubesi yetkilileri, geçmişe yönelik 2 aylık kamera görüntülerinin izlendiğini ancak herhangi bir hırsızlık olayına rastlanmadığını belirtti. Yetkililer, 24 saat mobese tarafından izlenen alanda, Ramazan ayında düzenlenen etkinlik sırasında kalabalık sırasında zurna ve tokmağın kırılmış olabileceğini söyledi.

Duruma tepki gösteren ilçe sakinlerinden Taha Yasin Altınay, Davulun tokmağını ve zurnayı çalıp ne yapacak Para bile etmez. Ama buraya her gün yurt içinden ve dışından turistler geliyor. Bunları böyle görünce utanıyoruz. Umarız kısa sürede yerlerine yenileri konur ve bir daha böyle bir olay yaşanmaz diye konuştu.

Belediye yetkilileri ise zurna ve tokmağın maddi değerinin olmadığını, yenilerinin yapılıp yerine konulacağını söyledi.

Erzurum Dadaş Bar Ekibi Heykelinin Zurnası ve Tokmağı Kayıp Hd
Erzurum Dadaş Bar Ekibi Heykelinin Zurnası ve Tokmağı Kayıp Hd
Erzurum Dadaş Bar Ekibi Heykelinin Zurnası ve Tokmağı Kayıp Hd
Erzurum Dadaş Bar Ekibi Heykelinin Zurnası ve Tokmağı Kayıp Hd

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Erzurum Dadaş Bar Ekibi Heykelinin Zurnası ve Tokmağı Kayıp Hd - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Laf attığı gruptan dayak yiyeceğini fark edince 17:14 Laf attığı gruptan dayak yiyeceğini fark edince "Bunlar PKK'lı" diyerek çevreden yardım istedi Kiralık oda ilanı için görüşmeye giden genç kız dehşeti yaşadı! İçeceğine ilaç katılıp gece boyunca tecavüz edilmiş 17:10 Kiralık oda ilanı için görüşmeye giden genç kız dehşeti yaşadı! İçeceğine ilaç katılıp gece boyunca tecavüz edilmiş Kayınvalidesini 10 yerinden bıçakladı, müebbet hapis cezası 8 yıla düşürüldü 17:07 Kayınvalidesini 10 yerinden bıçakladı, müebbet hapis cezası 8 yıla düşürüldü
Ebrar Karakurt, sosyal medyada içini döktü: Hayatım göründüğü kadar renkli değil 16:47 Ebrar Karakurt, sosyal medyada içini döktü: Hayatım göründüğü kadar renkli değil Defne Samyeli, Mustafa Sandal'a açtığı 1 liralık tazminat davasını kazanamadı 16:37 Defne Samyeli, Mustafa Sandal'a açtığı 1 liralık tazminat davasını kazanamadı Ali Güneş, itiraf kısmında gözyaşlarına engel olamadı: Villam var, lüks arabam var, zenginim, param var ama yalnızım 15:48 Ali Güneş, itiraf kısmında gözyaşlarına engel olamadı: Villam var, lüks arabam var, zenginim, param var ama yalnızım
Ebru Polat'ın günlük kazancı dudak uçuklattı: 12 saatte 40 bin TL 15:06 Ebru Polat'ın günlük kazancı dudak uçuklattı: 12 saatte 40 bin TL Türkiye'nin altın üretimini büyüyecek! 5 yeni projeyle yıllık üretim 11 ton artacak 14:15 Türkiye'nin altın üretimini büyüyecek! 5 yeni projeyle yıllık üretim 11 ton artacak
Advertisement