Son Dakika Haberleri: Eşini Yakarak Öldüren Iraklı Koca Savunma Yaptı: Öldürsem Irak'ta Yapardım, Orada Hükümet Yok

Eşini Yakarak Öldüren Iraklı Koca Savunma Yaptı: Öldürsem Irak'ta Yapardım, Orada Hükümet Yok

10 ay önce

Ankara'da kendisini aldattığını düşündüğü eşini üzerine benzin dökerek yakan ve ölümüne neden olan Iraklı koca, ilk duruşmada "Öldürecek olsam Irak'ta öldürürdüm, orada hükümet yok." dedi.

Ankara Yenimahalle'de kendisini aldattığını öne sürdüğü eşi Nacat Muhammed Ali Omar Krut'u (36) üzerine benzin döküp yakarak öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılan Iraklı Muhammed İbrahim Mousa Abbo (39), ilk kez hakim karşısına çıktı. Suçlamaları kabul etmeyen Abbo, "Öldürecek olsam Irak'ta öldürürdüm, orada hükümet yok" dedi.

"BENİ ALDATTIN" DEYİP TARTIŞTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma dosyasına göre, olay tarihinden 8 ay önce Irak'tan gelerek Ankara'ya yerleşen, Muhammed İbrahim Mousa Abbo, 8 Ağustos 2017'de Yenimahalle Demetevler Mahallesi'ndeki evinde, eşi Nacat Muhammed Ali Omar Krut ile kendisini aldattığı gerekçesiyle tartıştı.

BENZİN DÖKÜP ATEŞE VERDİ

Abbo, tartışmanın ardından evin yakınındaki bir akaryakıt istasyonundan bir şişe benzin alıp döndü. Abbo, çocuklarının da bulunduğu evde, eşinin üzerine benzini dökerek ateşe verdi. Çığlıklar üzerine eve giren komşuları yanan kadının üzerine battaniye sararak alevleri söndürdü. Kunt, çağrılan ambulansla Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı, ardından da İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Vücudunda ağır yanıklar oluşan Krut, 14 gün sonra yaşamını yitirdi.

İLK DURUŞMADA "ÖLDÜRSEM IRAK'TA ÖLDÜRÜRDÜM, ORADA HÜKÜMET YOK" DEDİ

Yürütülen soruşturma sonunda Abbo hakkında, 'eşi kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk celsesine sanık Abbo katıldı. Abbo'nun Türkçe bilmediği için bir tercüman da salonda hazır bulundu. Suçlamayı kabul etmeyen Abbo, "Ben eşimi öldürmedim. Öldürecek olsam Irak'ta öldürürdüm, orada hükümet yok. Ben hayatımda bir tavuk bile incitmedim" dedi.

Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.


YORUMLAR


Erdoğan'ın, 15 Temmuz Gecesi Alnından Öptüğü Gencin Söz Yüzüklerini Taktığı Görüntüleri Ortaya Çıktı Milli Savunma Bakanlığı: Yeni Askerlik Sistemiyle İlgili Çalışmada Sona Gelindi

Oryantal Kızını Öldürüp Parçalara Ayıran Baba Kan Dondurdu: Karın Şununla Bununla Yatıyor Deyince Boğdum