Eski York Düşesi Sarah Ferguson'a Türkiye'de Dava - Son Dakika

Eski York Düşesi Sarah Ferguson'a Türkiye'de Dava

12.01.2012 13:32
Eski York Düşesi Sarah Ferguson'a Türkiye'de Dava, System.String[]

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Saray Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde çekildiği belirtilen ve bir İngiliz televizyon kanalında yayımlanan görüntülerle ilgili olarak, eski York Düşesi Sarah Ferguson'a "özel hayatın gizliliğini 5 kişi yönünden ihlal ettiği" gerekçesiyle dava açtı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Saray Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde çekildiği belirtilen ve bir İngiliz televizyon kanalında yayımlanan görüntülerle ilgili olarak, eski York Düşesi Sarah Ferguson'a "özel hayatın gizliliğini 5 kişi yönünden ihlal ettiği" gerekçesiyle dava açtı.

Ankara 2. Sulh Ceza Mahkemesince kabul edilerek, 2012/1 esasına kaydedilen davada, Ferguson'un 7 yıl 6 aydan 22 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

İddianamede, soruşturmanın SHÇEK'in suç duyurusu üzerine başlatıldığı belirtildi.

İddianameye göre SHÇEK'in suç duyurusunda, Ferguson ile beraberindeki Tom Jones ve Chris Rogers'ın, 22 Eylül 2008'de Saray Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine, izin prosedürlerine uymadan ve gerçek kimliklerini gizleyerek girdikleri ve burada gizli kamerayla görüntü kaydettiklerine yer verildi.

Görüntülerin İngiltere ve sonrasında Türkiye'de yayımlandığı, böylece, merkezde kalan engelli 5 küçüğün özel hayatlarının gizliliğinin basın yoluyla ihlal edildiği ifade edilen suç duyurusunda, SHÇEK, sorumlulardan şikayetçi oldu.

Soruşturmanın, TCK'nın 8'inci maddesi gereğince "Türkiye'de işlenmiş suç" kapsamında değerlendirildiği bildirilen iddianamede, Ferguson'un TCK'nın 134'üncü maddesindeki "özel hayatın gizliliğini basın ve yayın yoluyla ihlal" suçundan cezalandırılması talep edildi.

İddianamede, bu suçun, yurtta kalan 5 çocuğa yönelik olarak işlendiği gerekçesiyle, Ferguson'un 5 kez cezalandırılması ve 7 yıl 6 aydan 22 yıl 6 aya kadar mahkumiyeti istendi.

Ferguson ile birlikte bulunan Tom Jones ve Chris Rogers'ın açık kimlik ve adreslerine ulaşılamadığı gerekçesiyle, bu kişiler hakkındaki soruşturma dosyasının ayrılarak, sürdürüldüğü bilgisi de iddianamede yer aldı. - ANKARA

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Eski York Düşesi Sarah Ferguson'a Türkiye'de Dava - Son Dakika


Son Dakika

Tokyo 2020'de cimnastik tarihimizde ilkleri yaşıyoruz! 7 sporcumuz finale kaldı 17:05 Tokyo 2020'de cimnastik tarihimizde ilkleri yaşıyoruz! 7 sporcumuz finale kaldı Bez Bebek dizisiyle ünlenen Asena Keskinci, plajda renkli bikinileriyle şov yaptı 15:53 Bez Bebek dizisiyle ünlenen Asena Keskinci, plajda renkli bikinileriyle şov yaptı Ghezzal cephesinden 'Hain' diyen taraftarlara çok sert cevap geldi 15:49 Ghezzal cephesinden 'Hain' diyen taraftarlara çok sert cevap geldi
Avustralya'da koronavirüs vakalarının artmasıyla karantina geri döndü! Halk sokaklara döküldü 15:33 Avustralya'da koronavirüs vakalarının artmasıyla karantina geri döndü! Halk sokaklara döküldü Sinir krizi geçirip kavga ettiler! Öfkeli kadın, ''İçeceksen adam gibi iç'' dediği erkeği tekme tokat dövdü 14:09 Sinir krizi geçirip kavga ettiler! Öfkeli kadın, ''İçeceksen adam gibi iç'' dediği erkeği tekme tokat dövdü iPhone'lara gelen 13:46 iPhone'lara gelen "Evde kal" uyarısının Vodafone'da yaşanan teknik arızdan kaynaklandığı öğrenildi
Cezayirli judocu, Tokyo Olimpiyatları'ndan çekildi! 12:45 Cezayirli judocu, Tokyo Olimpiyatları'ndan çekildi! "İsrailli sporcuyla mindere çıkmam" dedi Kaçan kurbanlığın peşinden gidip ölü bunmuştu! Onur'un arkadaşından yürek parçalayan paylaşım: Elbet bir gün buluşacağız 12:00 Kaçan kurbanlığın peşinden gidip ölü bunmuştu! Onur'un arkadaşından yürek parçalayan paylaşım: Elbet bir gün buluşacağız
Advertisement