Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne 'Yol' tepkisi - Son Dakika

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne 'Yol' tepkisi

24.05.2022 19:59

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne 'Yol' tepkisi AK Parti Seyitgazi İlçe Başkanı Yaşar Türk: "Göcenoluk ve Sandıközü mahallelerinin yolları yapılmayarak cezalandırılmak mı isteniyor?

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne 'Yol' tepkisi

AK Parti Seyitgazi İlçe Başkanı Yaşar Türk:

"Göcenoluk ve Sandıközü mahallelerinin yolları yapılmayarak cezalandırılmak mı isteniyor?"

ESKİŞEHİR - Eskişehir'in AK Parti Seyitgazi İlçe Başkanı Yaşar Türk, iki mahalleyi birbirine bağlayan yaklaşık 10 kilometre uzunluğundaki karayolunun adeta köstebek yuvasına döndüğünü söyledi.

Türk, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e, "İlçemize bağlı Göcenoluk ile Sandıközü mahallerini birbirine bağlayan karayolu köstebek yuvası gibi. Asfalt için defalarca müracaatta bulunulmasına rağmen yıllardır bir türlü adım atılmıyor. Bu mahalleler cezalandırılıyor mu?" sorusunu yöneltti.

Seçimlerde Göcenoluk ve Sandıközü mahallelerinde sandıktan AK Parti'ye yüzde yüz oranında oy çıktığını hatırlatan Türk, "3 yıldır bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Göcenoluk ile Sandıközü arasında yol sıkıntısı var. Yolların durumunu büyükşehir yetkililerine ilettiğimiz halde bir türlü çözülmüyor. Acaba bu mahallelerimiz cezalandırılıyor mu?. Seçimlerde, bu iki mahallemizde AK Parti'ye yüzde yüz oranında oy çıkıyor. Bilindiği gibi, Göcenoluk'tan yüzde yüz oy aldık. Bu yolların tamir-bakım ve asfaltlanması Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ni ait. Yılmaz Büyükerşen'e çağrıda bulunuyorum. Kendisi buralara gelip yolların durumunu görsün. Büyükerşen, bu bölgede yaşayan vatandaşımızın mağduriyetinin bir an önce gidersin" diye konuştu.

Seyitgazi'nin CHP'li Belediye Başkanı Uğur Tepe, söz konusu karayolunun tadilatı için büyükşehir ile yapılan görüşmelerde önemli bir mesafe kat ettiklerini ifade etti.

YORUMLAR
500
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi: 'Mezar Taşları Sayısal Haritalama Çalışması Nedeniyle İşaretlendi' Eskişehir Büyükşehir Belediyesi: 'Mezar Taşları Sayısal Haritalama Çalışması Nedeniyle İşaretlendi' Eskişehir Büyükşehir, Yol Genişletme Çalışmalarını Tamamladı Eskişehir Büyükşehir, Yol Genişletme Çalışmalarını Tamamladı Ebb Senfoni Orkestrası'ndan 'Sezon Kapanış Konseri' Ebb Senfoni Orkestrası'ndan 'Sezon Kapanış Konseri'
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne 'Yol' tepkisi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement