Eskişehir'de 'Bernarda Alba'nın Evi' Seyircisiyle Buluştu - Son Dakika

Eskişehir'de 'Bernarda Alba'nın Evi' Seyircisiyle Buluştu

08.10.2018 13:59
Eskişehir'de 'Bernarda Alba'nın Evi' Seyircisiyle Buluştu, System.String[]

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, F. Garcia Lorca'nın kaleme aldığı 'Bernarda Alba'nın Evi' adlı yeni oyununu, 6 Ekim Cumartesi akşamı seyirci ile buluşturdu.

Şehir Tiyatroları sezonun ikinci prömiyerini, Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro Salonunda gerçekleştirdi. İpek Atagün Gezener'in yönetmenliğini üstlendiği 'Bernarda Alba'nın Evi' adlı yeni oyunu Turan Oflazoğlu Türkçeye çevirdi. Hareket düzeni ve koreografisini Aslı Güneş Sümer'in gerçekleştirdiği oyunun kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını Mustafa Kala, müziklerini ise Ekin Eti hazırladı.

Eskişehir Şehir Tiyatroları, bünyesinde görev yapan, Burcu Tutkun, Özlem Akdoğan, Özlem Baykara, Pınar Bekaroğlu, Mahide Yumbul, Ecren Can Serim, Elçin Tezcan ve Ayşen Aşkın'dan oluşan sanatçı kadrosu ile sahnelenen 'Bernarda Alba'nın Evi', oyunculukları, sahneleme tekniği, ışığı ve müziği ile göz doldurdu. İzleyenlerin büyük beğenisini kazanan oyun,farklı ve renkli biçimi ile Şehir Tiyatrolarının zengin tiyatro repertuarına kağsamında sezon boyunca tiyatro severlerle buluşmaya devam edecek.

Eskişehir'de 'Bernarda Alba'nın Evi' Seyircisiyle Buluştu

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Eskişehir'de 'Bernarda Alba'nın Evi' Seyircisiyle Buluştu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Bilim Kurulu, Bakan Koca başkanlığında "Aşı" gündemiyle toplanıyor Yıkılmış metruk evde insan kafatası ve kemikler bulundu Çaykur Rizespor'un eski futbolcusu Abarhoun, 31 yaşında hayatını kaybetti İsmail Küçükkaya İmamoğlu'na suikast olayında resmi belgeyi canlı yayında okudu Tıp dünyası ABD'li anne ve kızını konuşuyor: Aralarında 1 yaş var İran'a karşı Türkiye'nin eline üç koz birden geçti! Doğal gazda büyük indirim kaçınılmaz oldu Pastane çalışanlarının kavgadan korkup dolaba saklandıkları anlar kamerada Yaralı kurye, zimmetli pantolonunun kesilmemesini istedi! Olay yerine gelen patron, duruma müdahale etti