Eskişehir'de "Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi" - Son Dakika

Eskişehir'de "Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi"

02.01.2012 14:00
Eskişehir'de

Eskişehir'de, "Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi" kapsamında tören düzenlendi.

Eskişehir'de, "Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi" kapsamında tören düzenlendi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreter Yardımcısı Bilal Porsun, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, projenin 4 yıl önce başladığını hatırlattı.

Eskişehir'in İstanbul'dan sonra projeye sahip çıkan ilk kent olduğunu ifade eden Porsun, şöyle konuştu:

"Projeye şimdiye kadar 350 bin öğrenci katıldı. Bu öğrencilerin 41 binini Eskişehir'deki öğrencilere oluşturuyor. Eskişehir'e geldiğimizde kendimizi evimizde hissediyoruz. Eskişehir, projede hiç bir ilin ulaşamadığı bir sayıya ulaştı. Bunun için Eskişehir'i, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum. Proje sonunda öğrencilerimiz iyi birer sporcu ya da iyi birer sporsever olacak. Eskişehir gelecekte çok büyük şampiyonlar ve çok iyi izleyiciler çıkacaktır."

Etkinlik kapsamında programa katılan öğrencilere, "Olimpiyatlar ve Spor Kültürü" hakkında çeşitli bilgiler aktarıldı.

Programa Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nadir Suğur, Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı Esat Yılmaer de katıldı.

- ESKİŞEHİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Eskişehir'de 'Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe'nin, ezeli rakiplerine karşı Kadıköy'deki tüm yenilmezlik serileri sona erdi Kadıköy galibiyetinin ardından Sergen'den itiraf! Oyuncularıyla yaptığı konuşmayı anlattı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? CHP'li ilçe başkanının cinsel istismarına uğrayan genç kızın tüyler ürperten ifadesi ortaya çıktı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi 2. kattan düşen Görkem bebeği çanak anten hayatta tuttu! İşte o anlar Koronavirüs henüz bitmeden İngiltere'de kuş gribi salgını patlak verdi