Son Dakika Haberleri: Eskişehir'de "Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi"

Eskişehir'de "Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi"

8 yıl önce

Eskişehir'de, "Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi" kapsamında tören düzenlendi.

Eskişehir'de

Eskişehir'de, "Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi" kapsamında tören düzenlendi.


Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreter Yardımcısı Bilal Porsun, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, projenin 4 yıl önce başladığını hatırlattı.


Eskişehir'in İstanbul'dan sonra projeye sahip çıkan ilk kent olduğunu ifade eden Porsun, şöyle konuştu:


"Projeye şimdiye kadar 350 bin öğrenci katıldı. Bu öğrencilerin 41 binini Eskişehir'deki öğrencilere oluşturuyor. Eskişehir'e geldiğimizde kendimizi evimizde hissediyoruz. Eskişehir, projede hiç bir ilin ulaşamadığı bir sayıya ulaştı. Bunun için Eskişehir'i, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum. Proje sonunda öğrencilerimiz iyi birer sporcu ya da iyi birer sporsever olacak. Eskişehir gelecekte çok büyük şampiyonlar ve çok iyi izleyiciler çıkacaktır."


Etkinlik kapsamında programa katılan öğrencilere, "Olimpiyatlar ve Spor Kültürü" hakkında çeşitli bilgiler aktarıldı.


Programa Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nadir Suğur, Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı Esat Yılmaer de katıldı.


- ESKİŞEHİR

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 02:00 Kaynak: AAEvlerine gelen temizlikçiden şüphelenip odaya kamera koydular, hayatlarının şokunu yaşadılar
Adnan Oktar'ın 20 yıl önceki sorgu görüntüleri dava dosyasına girdi Ankara Yediemin otoparkındaki araçlar çürümeye terk edildi