Kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan evde musluklara kadar her şeyi çaldılar - Son Dakika

Kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan evde musluklara kadar her şeyi çaldılar

19.01.2021 15:08

Edirne'de kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan bina, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından soyuldu. Kombi, kalorifer petekleri, musluklar, kapılar gibi para edecek her şeyinin çalındığını söyleyen eski bir bina sakini "20 bin lira zararım var" dedi.

Medresealibey Mahallesi 1. Helvacıbaba Sokak'ta bulunan ve kentsel dönüşüm nedeniyle bina sahipleri tarafından boşaltılan üç katlı bir evin içinde para edecek tüm malzemelerin çalındığı iddia edildi.

KAPI VE PENCERELERİ BİLE SÖKTÜLER

Ev sahiplerinin evlerinin kentsel dönüşüme geçmesi istemiyle başvuru yapıp bir süre önce başka evlere kiracı olarak taşınmasının ardından eve giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, evin içindeki kombi, petek, mutfak dolapları, perde, çeşmeleri söküp çaldı. Evin kapı ve pencerelerinin de yerinden sökülüp alındığı hırsızlık olayında, ev sahipleri büyük şok yaşadı.

Kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan evde musluklara kadar her şeyi çaldılar

20 BİN LİRALIK KAYIP VAR

Ev sahibi Özlem Çağırgacı, beş ay önce başka bir eve taşındıklarını belirterek, evinde yaklaşık 20 bin liralık zarar olduğunu belirtti. Çağırgacı, "4 yıldır burada ikamet ediyorum. Evimiz kentsel dönüşüm olacak diye 5 ay önce kiraya taşındık ancak evimizde doğalgaz petekleri, kombi, mutfak dolapları, perdeler, evin kapıları ve pencereleri duruyordu. Bir sabah evimize geldiğimizde baktık hiçbir şey kalmamış. Çeşme tesisatlarından evin kapılarına kadar her şeyi almışlar. Biz mağdur bir vaziyetteyiz. Evimde 20 bin liralık kaybım var. Valilikten bir an önce karar çıkıp bu evin yıkılıp kentsel dönüşüm kapsamında yapılmasını istiyorum. Apartmanın tüm dairelerinden hırsızlık yapılmış, kapılar sökülmüş, petekler çalınmış, pencereler bile yerinden çıkarılmış. Biz mağduruz yani. Şikayette bulunduk. Para edecek her şeyi almışlar yani" dedi.

Kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan evde musluklara kadar her şeyi çaldılar
Kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan evde musluklara kadar her şeyi çaldılar

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan evde musluklara kadar her şeyi çaldılar - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

'Uyanış: Büyük Selçuklu' dizisi kadrosuna Çukur'un ünlü oyuncusunu dahil ediyor ABD'de koronavirüsün daha tehlikeli yeni bir türü bulundu Ünlü oyuncu Eda Ece koronavirüse yakalandı Diplomasız 'Tıp Uzmanı' unvanıyla hasta tedavi eden Metin Hara'nın duruşmasında tanıklar konuştu Brezilyalı şarkıcı Anitta'nın anüsüne yaptırdığı dövme görüntüleri internete sızdı Erdoğan'dan zincir marketlerin fahiş fiyat uygulaması sonrası talimat: Tarım Kredi marketlerinin sayısı artırılacak Ünlü şarkıcı Zeynep Bastık'tan Kerimcan Durmaz'a özel defile: Olaysın Muslera,1 maç sonra yine Süper Lig tarihine geçecek! Vatandaşlık ayrıntısı dikkat çekti