Evlendiği Gün Ölen 70 Yaşındaki Ahmet Yeşildağ'ın Mezarı 2. Kez Açılacak - Son Dakika

Evlendiği Gün Ölen 70 Yaşındaki Ahmet Yeşildağ'ın Mezarı 2. Kez Açılacak

15.05.2016 10:33
Evlendiği Gün Ölen 70 Yaşındaki Ahmet Yeşildağ'ın Mezarı 2. Kez Açılacak, System.String[]

Mersin'de internetten tanıştığı kadının yeğeniyle evlenen ve aynı akşam ölen Ahmet Yeşildağ'ın, yapılan otopside zehirlendiği ortaya çıkmıştı. Yeşildağ'ın mezarı 2. kez açılacak.

Mersin'de yaşayan 70 yaşındaki Ahmet Yeşildağ, internette tanışıp, Bursa'da birlikte yaşamaya başladığı 60 yaşındaki Sevilay Saygın'a mallarını bırakan vasiyetname hazırladıktan sonra, Saygın'ın yeğeni 42 yaşındaki Derya Mızrakçı ile 2013 yılı mayıs ayında evlendi. Nikahın kıyıldığı akşam rahatsızlanan Yeşildağ, kaldırıldığı hastanede öldü. Babasının ölümünü şüpheli bulan oğlunun şikayeti üzerine, mezarı açılarak yapılan otopside Yeşildağ'ın vücudunda zehirleyici miktarda morfin ve kodein maddesi bulununca evlendiği Derya Mızrakçı Yeşildağ, annesi 65 yaşındaki Beyhan Mızrakçı ve Sevilay Saygın tutuklandı. Sevilay Saygın'ın oğlu 36 yaşındaki Cihan Saygın ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yargılama süresinde tutuklu sanıklar da tahliye edildi. Raporlar ise incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu İhtisas Dairesi'ne gönderildi. Burada yapılan incelemede Yeşildağ'ın kemiklerinden alınacak parçada DNA incelemesi yapılması istenince, mahkeme Yeşildağ'ın mezarının ikinci kez açılmasına karar verdi.

İNTERNETTE OKEY OYNARKEN TANIŞTILAR

Mersin'de yaşayan işçi emeklisi Ahmet Yeşildağ, 2013 yılında bir sosyal paylaşım sitesinde okey oynarken Sevilay Saygın'la tanıştı. Daha sonra telefonla görüşmeye başlayan ikili birlikte yaşamaya karar verince Ahmet Yeşildağ, Mersin'de sattığı evin parasını Bursa'daki Sevilay Saygın'a gönderdi. Yeşildağ çocuklarının bu ilişkiye karşı çıkması üzerine, Bursa'nın Mudanya İlçesi'nde yaşayan Sevilay Saygın'ın yanına gelip birlikte yaşamaya başladı. İddiaya göre birlikteliklerinin dördüncü ayında Yeşildağ, Şanlıurfa'daki mallarını da Sevilay Saygın'a bıraktığını belirten bir de vasiyetname imzaladı. Ahmet Yeşildağ, vasiyetten bir gün sonra da birlikte yaşadığı Sevilay Saygın'ın isteği üzerine, kadının yeğeni Derya Mızıkçı ile resmi nikahla evlendi. Yeşildağ, nikahının kıyıldığı 23 Mayıs 2013 gecesi evde fenalaştı. Ambulansla hastaneye kaldırılan Yeşildağ yaşamını yitirdi.

VÜCUDUNDA ZEHİR BULUNDU

Babasının ölümünü telefonla öğrenen iki oğlundan Ali Yeşildağ, doktorun normal ölüm raporu verdiği babasının, mirasını Sevilay Saygın'a bıraktıktan iki gün sonra Derya Mızıkçı ile nikah yaptığı gece ölümünü şüpheli bulup savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık mezarı açtırıp alınan parçalara otopsi yaptırınca, ölen Ahmet Yeşildağ'ın vücudunda zehirleyici miktarda morfin ve kodein maddesi tespit edildi. Bunun üzerine Sevilay Saygın, Derya Mızıkçı Yeşildağ ile annesi Beyhan Mızıkçı cinayet suçlamasıyla tutuklandı. Sevilay Saygın'ın oğlu Cihan Saygın ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

TÜMÜ TAHLİYE EDİLDİ

Bursa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Tasarlayarak adam öldürme' suçlamasıyla yargılanan 3'ü kadın 4 sanık hakkında ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Yapılan yargılama sırasında önce Derya Mızrakçı Yeşildağ ve annesi Beyhan Mızrakçı daha sonra da Sevilay Saygın tahliye edilince, davada tutuklu sanık kalmadı.

Geçen ay yapılan duruşmada okunan bilirkişi raporunda ölümün doğrudan doğruya morfinden dolayı değil, alınmış bir ilacın morfin zehirlenmesinden olabileceği ifade edilince mahkeme heyeti, dosyanın Adli Tıp Biyoloji İhtisas Dairesi'ne gönderilmesine karar verdi.

KEMİKLERİNDEN DE PARÇA ALINACAK

Bunun üzerine İstanbul 5. Adli Tıp Kurumu'ndan 5 profesörün yaptığı inceleme sonrası Yeşildağ'ın kesin ölüm nedenin belirlenmesi için kemiklerinden alınacak parçada DNA incelemesi yapılmasına karar verdi. Bunun üzerine önceki gün yapılan ve üç sanığın hazır olduğu Derya Mızıkçı Yeşildağı'ın ise katılmadığı duruşmada mahkeme heyeti, istenilen kemik parçalarının alınması için Şanlıurfa'nın Halfeti İlçesi'nde bulunan mezarın ikinci kez açılmasına karar verdi.

Duruşma bu nedenle ertelendi.

Evlendiği Gün Ölen 70 Yaşındaki Ahmet Yeşildağ'ın Mezarı 2. Kez Açılacak
Evlendiği Gün Ölen 70 Yaşındaki Ahmet Yeşildağ'ın Mezarı 2. Kez Açılacak
Evlendiği Gün Ölen 70 Yaşındaki Ahmet Yeşildağ'ın Mezarı 2. Kez Açılacak
Evlendiği Gün Ölen 70 Yaşındaki Ahmet Yeşildağ'ın Mezarı 2. Kez Açılacak
Evlendiği Gün Ölen 70 Yaşındaki Ahmet Yeşildağ'ın Mezarı 2. Kez Açılacak

- Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Evlendiği Gün Ölen 70 Yaşındaki Ahmet Yeşildağ'ın Mezarı 2. Kez Açılacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bill Gates'in insanlara çip takmak için koronavirüs salgınını kullandığı iddiası yalanlandı Real Madrid'in eski futbolcusu Royston Drente, iflas etti Lille, Burak Yılmaz'ın golleriyle Sparta Prag'ı 2-1 mağlup etti Mine Tugay'dan ayna karşısında göğüs dekolteli pozlar! Paylaşıma beğeni yağdı Genç kadın, gelin arabasının yolunu kesip eski erkek arkadaşını son kez ikna etmeye çalıştı Fauci, Pfizer'ın korona aşısını onaylayan İngiltere'yi eleştirdi: Aceleci davrandılar Koronavirüs denetiminde pes dedirten görüntüler! Koltukların arasındaki gizli bölmede yakalandılar Kasımda yıllık enflasyonun yüzde 14,03 olmasıyla memura yüzde 3 fark, emekliye ise yüzde 7 zam göründü