Eyüp'te Özel Çocuklara Özel Okul - Son Dakika

Eyüp'te Özel Çocuklara Özel Okul

5 yıl önce

Alibeyköy Çırçır Mahallesi'nde inşa edilecek "Öğretilebilir Çocuklar Okulu" tamamlandığında 200 öğrenci eğitim görebilecek.

Eyüp'te Özel Çocuklara Özel Okul, System.String[]


Hayırsever Nurdan Fatma Önder'in katkılarıyla hayata geçirilecek "Öğretilebilir Çocuklar Okulu"nun temeli, Eyüp'te törenle atıldı. Törende bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Ülkemiz, insanlarımız mükemmel bir okula kavuşacak, bu okul ötelenmiş, görmezden gelinmiş çocuklarımızın değerlenmesi anlamında büyük bir önem taşıyacak" dedi.

Okulun temel atma törenine Ak Parti İstanbul Milletvekili Sevim Savaşer, İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, hayırsever Nurdan Fatma Önder, aile üyeleri ile mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.


BAŞKAN AYDIN; "ÜSTÜN STANDARTLARDA BİR OKUL YAPILACAK"


Öğretilebilir Çocuklar Okulu'nun temel atma töreninde bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, bu tür okulların önemine dikkat çekerek, "Bugün burada bir hayır adımı atılıyor. Bugün bu hayır için bir araya geldik. Allah hepimizin hayrını kabul etsin. Burada çok güzel bir çalışma yapılacak. Biz de kısmen bu çalışmanın bir köşesinden sürece dahil olduk. Burada gerçekten üstün standartlarda kaliteli nitelikli bir okul yapılacak. 3 bin 600 metrekare kapalı alana sahip mükemmel bir okul yapılacak. Bu okula ülkemizin, insanlarımızın ihtiyacı var. Ötelenmiş, görmezden gelinmiş çocuklarımızın değerlenmesi anlamında büyük bir önem taşıyacak bu okul. Ben bu hayır yürüyüşünün çoğalmasını bereketlenmesini diliyorum. Saygıdeğer bağışçımıza yaptığı bu hayır için teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.


Ak Parti İstanbul Milletvekili Sevim Savaşer de konuşmasında bu tür hayırların toplumdaki önemine değinerek, "Allah herkese böyle hayırlı bir iş yapabilmeyi nasip etsin. Biz Ak Parti hükümetleri olarak 12 yılda çok önemli işler yaptık. 2010 yılında engelliler ile ilgili çıkarılan bir kanun var ki dünyada parmakla sayılacak ülkelerde böyle bir kanun ve uygulaması yok. Devlet elinden geleni yapıyor ama hayırseverlerimize de önemli görevler düşüyor. Bu çocuklarımızın ayaklarının üzerinde durabilmesi gerekiyor. Bunu gerçekleştirmemiz gerekiyor. Hepimize bu konuda önemli görevler düşüyor" dedi.


VALİ MUTLU DA TÖRENE KATILANLAR ARASINDAYDI


Törene katılan İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise şunları söyledi: "Gerçekten yurdumuzun her köşesinde yapılan her hayırlı hizmette yüreğimizde farklı bir sevinç hissediyoruz. Ama bu hizmetlerde okulları da farklı bir köşeye koyuyoruz. Devletimiz, hükümetimiz eğitimin daha mükemmel haline gelebilmesi için ülkemizin kaynaklarını eğitim alanına sarf ediyor. Ama devletimizin yanında hayırseverlerimizin yapmış olduğu eğitim kurumlarını da onları çok özel olarak değerlendirmeli ve özel teşekkür ve takdirlerimizi sunmamız gerekmekte. Çok çaba sarf ettiğiniz bu okulun bugün temel atma heyecanını inşallah en kısa sürede açılış heyecanına dönüştürürüz. Ben sayın hayırseverimize bu değerli katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.


Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü de konuşmasında hayırsever Nurdan Fatma Önder'e teşekkür etti. Öğütçü, Peygamber Efendimizin hadisini hatırlatarak "Bir kimse öldüğünde 3 durumda amel defteri kapanmaz. Hayırlı bir evlat yetiştirenin, geride faydalanılacak ilim bırakanın ve sadaka-i cariye yani cami, yol, köprü, çeşme ve okul yaptıranın. Sayın hayırseverimiz de bir okul yaptırıyor. İşte bundan daha güzel bir alışveriş daha güzel bir kar olabilir mi? Bu anlamda kendilerini kutluyorum" diye konuştu.


AĞUSTOS AYINDA TAMAMLANACAK


Alibeyköy Çırçır Mahallesi'nde temel atma töreni gerçekleştirilen "Öğretilebilir Çocuklar Okulu" hayırsever Nurdan Fatma Önder tarafından yaptırılıyor. 3 bin 600 metrekarelik kapalı alana sahip olan okul 12 derslikli olarak planlandı. 12 dersliğin yanında ayrıca birer sınıf daha buluyor. Bunların yanı sıra okulda, işlikler, atölyeler, bilgisayar labaratuvarı, müzik, resim bölümleri ile bir de spor salonu da yer alıyor. Okulda 200 civarında öğrenci eğitim görebilecek. Okul inşaatının Ağustos 2015'te tamamlanması planlanıyor.

Haber Yayın Tarihi: 19.01.2015 09:10 Kaynak: BültenlerSon Dakika

Bodrum'da İrlandalı kadının aracından çıkanlar şoke etti
Esra Erol'da sosyal medyanın gerçek yüzü ortaya çıktı! Karşısında görünce şaşkına döndü Eşinden farklı cinsel isteklerde bulundu, olumsuz yanıt aldı! 'Bakımsızsın' diye hastanelik etti