Ezine Belediyesinin projelerine TÜBİTAK desteği - Son Dakika
Güncel

Ezine Belediyesinin projelerine TÜBİTAK desteği

Ezine Belediyesinin projelerine TÜBİTAK desteği

Ezine Belediyesince Avrupa Birliği Horizon (Ufuk) 2020 Akıllı Şehirler ve Akıllı Binalar Projesi kapsamında ilçede bulunan inşaat alanının kreş ve gündüz bakımevine dönüştürülmesi projesine TÜBİTAK'tan 350 bin lira geri ödemesiz hibe desteği sağlandı.

14.01.2020 12:06
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ezine Belediyesince Avrupa Birliği Horizon (Ufuk) 2020 Akıllı Şehirler ve Akıllı Binalar Projesi kapsamında ilçede bulunan inşaat alanının kreş ve gündüz bakımevine dönüştürülmesi projesine TÜBİTAK'tan 350 bin lira geri ödemesiz hibe desteği sağlandı.

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'den İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Hatay Dörtyol Belediyesinin de hibe desteği aldığı 3 projeden birinin Ezine olduğunu söyledi.

Bunun gururu verici olduğunu belirten Yüksel, "Çocuklarımızın geleceği, ilçemizin daha yaşanabilir, modern, turizm, kültür, sanat yapısıyla, sosyal yaşam alanlarıyla bölgenin cazibe merkezi haline gelmiş bir kent olması yönünde 'Sevdamız Ezine, vakit Ezine vakti' sloganıyla yürüttüğümüz tüm çaba ve çalışmalarımızı gece gündüz demeden devam ettireceğiz. Her şey Ezine için." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ezine Belediyesinin projelerine TÜBİTAK desteği - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Narkotik Dedektör Köpekleri Suçla Mücadelede Yardımcı Oluyor
  11:09 Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Narkotik Dedektör Köpekleri Suçla Mücadelede Yardımcı Oluyor

  Çanakkale Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki narkotik dedektör köpekleri, suç ve suçlularla mücadele eden ekiplere yardımcı oluyor. Uzmanlar tarafından eğitilen köpekler, uyuşturucuyla mücadele, suçluların yakalanması ve suç delillerinin bulunmasında etkin rol oynuyor. Köpeklerin günlük bakımları ve eğitimleri titizlikle yapılmaktadır. Köpeklerin görevlerindeki başarıları, polis memurlarını motive etmektedir.

 • Samandağ'da meydana gelen 4 büyüklüğündeki depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı
  11:08 Samandağ'da meydana gelen 4 büyüklüğündeki depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı

  Hatay'ın Samandağ ilçesinde meydana gelen 4 büyüklüğündeki depremde, ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. AFAD, Samandağ ilçesinde saat 10.15'te 6 kilometre derinliğinde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Deprem, Samandağ, Defne ve Antakya ilçelerinde hissedildi. Vatandaşlar, depremlerden dolayı tedirginlik içerisinde olduklarını belirtti.

 • Çin Hükümeti 2024 GSYİH Büyüme Hedefini Açıkladı
  11:08 Çin Hükümeti 2024 GSYİH Büyüme Hedefini Açıkladı

  Çin hükümeti, ulusal yasama organına sunduğu çalışma raporunda 2024 yılı için öngördüğü başlıkları açıkladı. Raporun öne çıkan başlıkları arasında 2024 GSYİH büyüme hedefinin yaklaşık yüzde 5 olması, kentsel alanlarda 12 milyondan fazla istihdam yaratılması, bütçe açığının GSYİH'ye oranının yüzde 3 olması, yerel yönetimler için 3,9 trilyon yuan değerinde özel amaçlı tahviller çıkarılması, yapay zeka artı girişiminin başlatılması, yenilikçi ve öncü teknoloji araştırmalarının geliştirilmesi gibi konular yer alıyor. Ayrıca, iç talebin genişletilmesi, yabancı sermayeli işletmelere ulusal işletmelerle aynı muamele yapılması, enerji devriminin ilerletilmesi gibi hedefler de belirlendi.

 • Boyabat'ta Uyuşturucu Operasyonu: 2 Şüpheli Gözaltına Alındı
  11:07 Boyabat'ta Uyuşturucu Operasyonu: 2 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Sinop'un Boyabat ilçesinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 2 şüpheli gözaltına alındı. Kastamonu-Boyabat kara yolunda durdurulan bir araçta yapılan aramada 1012 gram uyuşturucu ele geçirildi.

 • Balıkesir'de Yüksek Ses ve Abartı Egzoz Kullanan Araçlara 165 Bin TL Cezai İşlem
  11:06 Balıkesir'de Yüksek Ses ve Abartı Egzoz Kullanan Araçlara 165 Bin TL Cezai İşlem

  Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü, Karesi ilçesinde çevreyi rahatsız eden yüksek ses ve abartı egzoz kullanan 24 araca toplamda 165 bin TL para cezası kesti. Uygulama sonucunda 17 araca 109 bin 105 TL, 7 motosiklete ise 56 bin 300 TL para cezası uygulanırken, 5 araç ve 4 motosiklet trafikten men edildi.

 • Gaziantep FK, Bitexen Antalyaspor'a 1-0 yenilerek düşme hattına demir attı
  11:06 Gaziantep FK, Bitexen Antalyaspor'a 1-0 yenilerek düşme hattına demir attı

  Gaziantep FK, Süper Lig'in 28. haftasında deplasmanda Bitexen Antalyaspor'a 1-0 yenilerek son 11 maçta sadece 1 galibiyet alabildi. Güneydoğu ekibi, 28 puanla 18. sırada yer alıyor ve düşme hattında bulunuyor.

 • Türkiye'de AR-GE ve Tasarım Merkezi Sayısı Artıyor
  11:05 Türkiye'de AR-GE ve Tasarım Merkezi Sayısı Artıyor

  Türkiye'de geçen yıl sonu itibarıyla AR-GE merkezi sayısı 1292, tasarım merkezi sayısı 328 oldu. Desteklerle büyüyen merkezlerde toplamda 80 bin 838 personel görev alıyor. AR-GE merkezlerinde 58 bin 893 proje tamamlandı ve 12 bin 7 patenti tescilli bulunuyor. Tasarım merkezlerinde ise 11 bin 488 proje tamamlandı ve 228 patent tescilli durumda.


Advertisement