Fabrika gibi çalışan kaçak tütün depolarına baskın - Son Dakika

Fabrika gibi çalışan kaçak tütün depolarına baskın

28.10.2020 14:33

- Fabrika gibi çalışan kaçak tütün depolarına baskın 5'i yabancı 13 kişi yakalandı İstanbul polisince yürütülen operasyonlarda, sigara fabrikası gibi çalışan 2 imalathane, 1 iş yeri, 3 depo ve 1 minibüse baskın düzenlendi.

- Fabrika gibi çalışan kaçak tütün depolarına baskın

5'i yabancı 13 kişi yakalandı

İSTANBUL - İstanbul polisince yürütülen operasyonlarda, sigara fabrikası gibi çalışan 2 imalathane, 1 iş yeri, 3 depo ve 1 minibüse baskın düzenlendi. Yüklü miktarda kaçak tütün ve sigara ele geçirilirken, olayla bağlantılı 5'i yabancı 13 kişi yakalandı.

İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, yürütülen bir soruşturma kapsamında Bağcılar'da bir adreste kaçak tütün mamulü imal edildiği ve depolanarak el altından piyasaya sürüldüğü istihbaratını aldı. Alınan istihbarat doğrultusunda dün harekete geçen kaçakçılık polisi, 1 işyeri, 2 imalathane, 3 depo ve 1 minibüse eş zamanlı baskın düzenledi. Söz konusu yerlerde yapılan aramalarda, bin 943 paket kaçak sigara, 556 bin 860 dal doldurulmuş makaron, 237 bin 400 adet boş kaçak makaron, 5 milyon tane kaçak sigara filtresi, 30 bin kilitli poşet, 7 kg kaçak sigara tütünü, 383,5 kg kıyılmış tütün, sökülmüş TAPDK bandrolleri, elektronik sigaralar ve üretim sırasında kullanılan 2 kompresör ele geçirildi.

Operasyonlarda 5'i yabancı uyruklu toplam 13 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan tütün kaçakçıları, sorgulanmak üzere İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesine getirildi. Beşi yabancı uyruklu 13 şüphelinin polisteki sorgusu sürüyor.

Fabrika gibi çalışan kaçak tütün depolarına baskın
Fabrika gibi çalışan kaçak tütün depolarına baskın
Fabrika gibi çalışan kaçak tütün depolarına baskın
Fabrika gibi çalışan kaçak tütün depolarına baskın
Fabrika gibi çalışan kaçak tütün depolarına baskın

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Fabrika gibi çalışan kaçak tütün depolarına baskın - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emre Belözoğlu en büyük hayalini bu sözlerle anlattı: Bu memleketin çocuklarına F.Bahçe forması giydirmek istiyorum İstanbul'da tatil trafiği başladı, yoğunluk yüzde 53'e ulaştı Gümüşhane Örümcek Ormanları'nda yangın! Kaymakamdan korkutan sözler 4 ay önce doğum yapan Aslıhan Turan, 3. çocuk için doktoruyla görüşmeye başladı Fransa'da Ermeni protestocular otoyolu kapatarak, Türklere saldırdı: 5 yaralı Sınav dönemi başlıyor, detaylar netleşti: Herkes okula gidecek, koronalı öğrenci izole ortamda sınava alınacak Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Sende zerre kadar yürek varsa eşimle ilgili değil, benimle ilgili konuş Son Dakika! Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 21 kişi yaşamını yitirdi