Son Dakika Haberleri: KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'dan Doğu Akdeniz mesajı: Gerginlik değil barış istiyoruz

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'dan Doğu Akdeniz mesajı: Gerginlik değil barış istiyoruz

14 gün önce

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Doğu Akdeniz'deki gerginliğe ilişkin, "Doğu Akdeniz bir barış gölü, bir barış havzası haline gelebilir. Biz gerginlik siyaseti, çatışma siyaseti istemiyoruz" dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Doğu Akdeniz'deki gerginliğe ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Doğu Akdeniz'e son zamanlarda yaşanan gerginlikler hiç birimizin arzu ettiği bir durum değil" diyen Akıncı şunları ifade etti:

"Bu zenginlikler hepimize ait. Eğer bu, bu şekilde yapılırsa 'KKTC ve Türkiye'ye aynı şekilde davranmaktan başka seçenek bırakmıyorsunuz' dedik. Ve şu anda bunun gerekleri yapılıyor.

Akıncı sözlerine şu şekilde devam etti: Doğu Akdeniz bir barış gölü, bir barış havzası haline gelebilir. Buradan herkes yararlanır. Biz gerginlik siyaseti, çatışma siyaseti istemiyoruz. Barış istiyoruz, uzlaşma istiyoruz. Eğer yardımlaşma konusunda en ufak bir ipucu görürsek biz bu eli tutmaya hazırız."

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'dan Doğu Akdeniz mesajı: Gerginlik değil barış istiyoruz
Haber Yayın Tarihi : 11.06.2019 12:54 Kaynak: DHAÇanakkale Köprüsü yatırımcıların Lapseki'ye talebini artırdı Korkunç kazada, yaralı sürücüyü gören kadın ellerini açıp dua etti Bülent Arınç'tan 23 Haziran yorumu: Demokraside seçimle gelinir, seçimle gidilir