KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'dan Doğu Akdeniz mesajı: Gerginlik değil barış istiyoruz - Son Dakika

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'dan Doğu Akdeniz mesajı: Gerginlik değil barış istiyoruz

11.06.2019 12:54

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Doğu Akdeniz'deki gerginliğe ilişkin, "Doğu Akdeniz bir barış gölü, bir barış havzası haline gelebilir. Biz gerginlik siyaseti, çatışma siyaseti istemiyoruz" dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Doğu Akdeniz'deki gerginliğe ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Doğu Akdeniz'e son zamanlarda yaşanan gerginlikler hiç birimizin arzu ettiği bir durum değil" diyen Akıncı şunları ifade etti:

"Bu zenginlikler hepimize ait. Eğer bu, bu şekilde yapılırsa 'KKTC ve Türkiye'ye aynı şekilde davranmaktan başka seçenek bırakmıyorsunuz' dedik. Ve şu anda bunun gerekleri yapılıyor.

Akıncı sözlerine şu şekilde devam etti: Doğu Akdeniz bir barış gölü, bir barış havzası haline gelebilir. Buradan herkes yararlanır. Biz gerginlik siyaseti, çatışma siyaseti istemiyoruz. Barış istiyoruz, uzlaşma istiyoruz. Eğer yardımlaşma konusunda en ufak bir ipucu görürsek biz bu eli tutmaya hazırız."

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'dan Doğu Akdeniz mesajı: Gerginlik değil barış istiyoruz

- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'dan Doğu Akdeniz mesajı: Gerginlik değil barış istiyoruz - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota süper marketler de katıldı Aliyev, Ermenistan ile görüşmek için tek şart koştu: Karabağ'dan aşamalı olarak çekilmeli Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş, koronavirüse yakalandı Son Dakika: Ankaragücü-Hatayspor maçı ileri bir tarihe ertelendi Hababam Sınıfı'ndaki sahne gerçek oldu! Niğde'de ormanda okul açıldı Optimar'dan genel seçim anketi! AK Parti zirvede tutunurken, sadece 3 parti barajı geçebildi "Saplantılı" aşığı tarafından katledilen Hazal Tektaş'ın son görüntüleri ortaya çıktı İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı