Fransa'da kasaplardan elektrik zammına karşı protesto - Son Dakika

Fransa'da kasaplardan elektrik zammına karşı protesto

29.11.2022 20:22
Fransa'da kasaplardan elektrik zammına karşı protesto

Fransa'nın başkenti Paris'te kasaplar, Ulusal Meclis yakınında toplanarak hükümetin elektrik fiyatlarına uyguladığı zammı protesto etti.

Fransa'nın başkenti Paris'te kasaplar, Ulusal Meclis yakınında toplanarak hükümetin elektrik fiyatlarına uyguladığı zammı protesto etti.

Avrupa'da elektrik fiyatlarında yaşanan artışa tepkiler sürüyor. Fransa'nın başkenti Paris'te kasaplar, yaşanan enerji krizi nedeniyle hükümetin elektrik fiyatlarına uyguladığı zamma tepki göstermek üzere Ulusal Meclis yanında bir araya geldi. Elektrik faturalarının geçtiğimiz yıla göre 2 katına çıktığını ve kepenk kapatmakla karşı karşıya kaldıklarını belirten protestocular, hükümetten sektöre güçlü destek vermesini talep etti. Yaklaşık 300 kasap ve şarküteri sahibi, önlükleri ve elektrik faturalarıyla birlikte gerçekleştirdiği protestoda, "Biz kasaplar ve müşterilerimiz, sağılacak inek değiliz" yazılı pankart taşıdı.

Protestocular hükümete uyarı için "ışıklarını sembolik olarak söndürmeye" Federasyonu'na çağrıda bulundular. Federasyona göre, önemli bir kamu yardımı olmadan sektör artık başa çıkamıyor.

"Yakın zamanda iş yerimin kapısına kilit vuracağım"

Gösteriye katılan ve Paris'in 7'nci bölgesinde kasap dükkanı bulunan Roger Legard yaptığı açıklamada, "Ortalama olarak ayda 12 bin Euro elektrik faturası geliyor. Her seferinde zamlı geliyor. Yıllık ortalama 120 bin Euro tutarında elektrik faturası ödemek zorunda kalıyorum. Cumhurbaşkanı Macron, bizlere yüzde 5 oranında destek verdiğini söylüyor, her ay farklı elektrik faturası yüzünden biz bu işin içinden çıkamayız. Yakın zamanda iş yerimin kapısına kilit vuracağım" dedi. - PARİS

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Fransa'da '7 Şubat'ta Orly Havalimanı'ndaki seferlerin yüzde 20'sinin iptal edilmesi' çağrısı Fransa'da '7 Şubat'ta Orly Havalimanı'ndaki seferlerin yüzde 20'sinin iptal edilmesi' çağrısı Fransa'da '7 Şubat'ta Orly Havalimanı'ndaki seferlerin yüzde 20'sinin iptal edilmesi' çağrısı Fransa'da '7 Şubat'ta Orly Havalimanı'ndaki seferlerin yüzde 20'sinin iptal edilmesi' çağrısı

Son Dakika 3. Sayfa Fransa'da kasaplardan elektrik zammına karşı protesto - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement