Fuat Uğur: "Hakim ve Savcılara Sesleniyorum! Aydın Doğan'a Hak Ettiği Cezayı Niye Vermiyorsunuz?" - Son Dakika
Güncel

Fuat Uğur: "Hakim ve Savcılara Sesleniyorum! Aydın Doğan'a Hak Ettiği Cezayı Niye Vermiyorsunuz?"

Fuat Uğur: "Hakim ve Savcılara Sesleniyorum! Aydın Doğan\'a Hak Ettiği Cezayı Niye Vermiyorsunuz?"

TGRT Haber’de yayınlanan Medya Kritik programında Doğan Holding’in sahibi Aydın Doğan’ın “Akaryakıt vurgununu” gündeme getiren Uğur ve Küçük, Doğan’ın devleti 6.3 milyon dolarlık vergi kaybına uğrattığını gözler önüne serdi.

25.08.2017 17:16
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

TGRT Haber'de yayınlanan Medya Kritik programında Doğan Holding'in sahibi Aydın Doğan'ın "Akaryakıt vurgununu" gündeme getiren Uğur ve Küçük, Doğan'ın devleti 6.3 milyon dolarlık vergi kaybına uğrattığını gözler önüne serdi.

Özel Kuvvetler Komutanlığından açılan petrol ihalesini usulsüz bir şekilde Aydın Doğan'ın şirketi Petrol Ofisi'nin kazandığına değinen Cem Küçük, Altay Tokat Paşa'nın bu ihaleye dava açtığını ve Doğan Grubu tarafından linç edildiğini anlattı.

Cem Küçük: "Aydın Doğan bir yolunu buluyor"

Doğan'ın 28 Şubat davalarını da hatırlatan Cem Küçük, "Altay Tokat Paşa'yı linç ettiler. -Güneydoğu'daki görevini iyi yapmadılar- diye asılsız haberlerle bitirdiler. Tokat Paşa, Abdullah Öcalan tarafından hedef gösterildiği halde, koruması kaldırılıyor, lojmandan çıkartılmıştı. O zamanlar 2001 Türkiye'si öyleydi, yargı Aydın Doğan'ı koruyordu. Çünkü yargı, Doğan'ın emrindeydi. Türkiye'yi Doğan yönetiyordu. Ülke bu haldeydi. Bu ülkeyi medya patronu yönetiyordu. Bakırköy'de 2015'in Eylül ayında terörle mücadele dosyası açıldı. Doğan'ın FETÖ ve PKK'ya yardım davaları hala devam ediyor. Kağıt kaçakçılığı var 22 yıl 23 yıl, petrol kaçakçılığı var 24,5 yıl var, 28 Şubat davasında ise yargı hala harekete geçmedi. Aydın Doğan bu isim yine bir yolunu buluyorlar. Karargah rahatsız manşetini attılar birkaç ay önce orduyu göreve çağırdı bunlar" ifadelerini kullandı.

Fuat Uğur: "Dava sonuçlanmazsa kafalarda soru işareti ortaya çıkacaktık"

"Aydın Doğan adına açılan davaların hala devam ettiğini belirten Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur da, "Bu davalar bir an önce sonuçlansın. Aydın Doğan'a hak ettiği ceza verilsin" diye konuştu. 30. Anadolu Adliyesi'ni ve 30. Asliye Hukuk hakimlerini ve savcılarına çağrıda bulunan Uğur, "2001 yılında olan bir olay. Aradan tam 16 yıl geçmiş. Bu dava çok net, sonuçlandırılmayacak bir dava değil. Noter zaptı ile tespit edilmiş. ve ortada 1,2 milyar liralık bir yolsuzluk var. Bu Türkmenlerin ve bu halkın kursağından kesilen paralarla elde edilmiş bir paradır. Bu davayı sonuçlandırmıyorsanız şayet hukuk bence görevini yapmıyordur. Bu dava bir an önce sonuçlandırılmalı. Aksi taktirde kafalarda soru işaretleri ortaya çıkmaya başlayacak" diye konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Fuat Uğur: 'Hakim ve Savcılara Sesleniyorum! Aydın Doğan'a Hak Ettiği Cezayı Niye Vermiyorsunuz?' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement