Fuat Uğur, Meral Akşener'in açtığı hakaret davasından beraat etti - Son Dakika
Güncel

Fuat Uğur, Meral Akşener'in açtığı hakaret davasından beraat etti

Fuat Uğur, Meral Akşener\'in açtığı hakaret davasından beraat etti

Tv100 yazarı ve program yorumcusu Fuat Uğur, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in aleyhinde açtığı hakaret davasından beraat etti. Mahkeme, yüklenen suçun yasal unsurlarının oluşmadığına hükmederek Uğur için beraat kararı verdi.

23.07.2023 15:55
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Tv100 Yazarı ve Program Yorumcusu Fuat Uğur, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in aleyhinde açtığı hakaret davasından beraat etti.

Fuat Uğur, Twitter hesabından, Akşener'in eski Amerikan Büyükelçisi David Satterfield ile bir ay içinde 4 kez gizlice görüşmesi, bu görüşmeler hakkında kamuoyuna açıklama yapmaması, Ukrayna- Rusya Savaşı konusunda dengeci bir dış politika izleyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı eleştirip "Rusya'ya yaptırım uygulanmalı" demesinden yola çıkarak bir paylaşımda bulunmuştu. O döneme denk düşen bir kamuoyu araştırma şirketinin anket sonuçlarının da yer aldığı paylaşımda Uğur, "İYİ Parti tabanının yüzde 71,5'u Ukrayna-Rusya savaşının çıkmasından ABD-NATO ve Ukrayna'yı sorumlu tutuyor. Akşener bu mesajı iyi alamayıp Amerika ve İngiliz büyükelçilerle halvet olmaya devam etsin. Koray Aydın ile Yavuz Ağıralioğlu'nu tasfiye etmesi ona bumerang gibi dönecek" ifadelerini kullanmıştı.

Meral Akşener, avukatı aracılığıyla Fuat Uğur hakkında 'hakaret' iddiasıyla savcılığa şikayette bulundu. Ankara 16. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada mahkeme heyeti, yüklenen suçun yasal unsurlarının oluşmadığına hükmederek Fuat Uğur için beraat kararı verdi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Fuat Uğur, Meral Akşener'in açtığı hakaret davasından beraat etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement