Gala Modern"Le Eğitime Destek - Son Dakika

Gala Modern"Le Eğitime Destek

03.12.2015 14:25
Gala Modern

İstanbul Modern'in eğitim programlarını destekleyerek 2016'da da çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla düzenlenen "Gala Modern 2015", 12 Aralık Cumartesi akşamı gerçekleştirilecek.

İstanbul Modern'in eğitim programlarını destekleyerek 2016'da da çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla düzenlenen "Gala Modern 2015", 12 Aralık Cumartesi akşamı gerçekleştirilecek.

İstanbul Modern'den yapılan açıklamaya göre, iş, sanat ve medya dünyasının önemli isimlerini bir araya getirecek "Gala Modern" gecesinin ana sponsorluğunu Eren Holding üstlendi. İstanbul Modern Restoran, her yıl olduğu gibi bu yıl da gece için özel bir menü hazırladı. Vakko Espace gecenin mekan tasarımını, Dream Design Factory (dDf) ise organizasyonunu yapacak.

Sunuculuğunu Rana Erkan Tabanca'nın gönüllü olarak yapacağı gecede, müzenin eğitim etkinliklerine destek sağlamak amacıyla Raffi Portakal ve Maya Portakal Bitargil yönetiminde bir destek yarışı gerçekleştirilecek.

Halit Ergenç ise İstanbul Modern'in "Yok Olmadan" başlıklı yeni sergisine paralel düzenlenecek eğitim programlarını tanıtarak, bu programların gerçekleşmesi için destek arayışına katkıda bulunacak.

Özel tasarımlar yer alacak

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan ile sanatçılar Adnan Çoker, William Kentridge, Sıtkı Kösemen, Nuri Kuzucan, Kemal Önsoy, Ardan Özmenoğlu, Adrian Villar Rojas, Tunca, Ziya Tacir, Richard Wentworth, Pae White ve Autoban (Seyhan Özdemir Sarper, Sefer Çağlar) İstanbul Modern'in eğitim projelerine destek olmak için özel çalışmalar hazırladı.

14. İstanbul Bienali'nin dikkati çeken sanatçılarından Adrian Villar Rojas'ın "Tüm Annelerin En Güzeli" başlıklı heykel yerleştirmesindeki keçili heykel de destek yarışında yer alacak. Yarışta, William Kentridge'in buluntu işletme defterinin sayfalarına yaptığı "İsimsiz (Eğilimli ufuk çizgisinde yürüyen adam no 7)" çalışması, Richard Wentworth'ün yol işaretlerini konu alan fotoğraf üçlüsü "Tekrar, tekrar ve tekrar" ve Pae White'ın heykel ve resim arasında salınan son dönem çalışmalarından "SUTITH" da bulunuyor.

Destek yarışında Nuri Bilge Ceylan'ın karla kaplı Sultanahmet Meydanı'nda çektiği, sinematografik bir atmosfere sahip fotoğraf serisinden "Çınar Ağacı Altındaki Yaşlı Adam", Autoban'ın tasarladığı mermer hacıyatmaz "MONOLITH", Ziya Tacir'in İzlanda'daki buzullardan elde ettiği görüntülerden "Save Me", Adnan Çoker'in Batı'nın minimalizmiyle Doğu'nun arınma ve sadeliğini soyut sanat anlayışıyla sentezlediği, derin bir uzay duygusu veren resimlerinden "Karşıt Işıklar", Kemal Önsoy'un zamanın geçişini ve ardışık yapılanmaları görünür kılan "İsimsiz" başlıklı çalışmaları, Tunca'nın geçmiş döneme ait bir nesneyi geleneksel bir teknikle yeniden ele aldığı "Arca", Sıtkı Kösemen'in günlük yaşamdaki imge ve nesne yoğunluğuna dikkati çeken "Görünmez" başlıklı serisinden fotoğrafları, Ardan Özmenoğlu'nun renkli neon tekniğiyle ürettiği "Vicdan" adlı çalışması ve Nuri Kuzucan'ın çok katmanlı kent manzaralarını soyut geometrik formlarla resmettiği "İki Yapı" yer alıyor.

"Gala Modern" gecelerinden sağlanan katkılarla 220 bin çocuk ve gencin sanat eğitiminden yararlandığını belirten İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, "İstanbul Modern, Türkiye'nin çok kültürlü birikimine ve evrensel değerlerine ev sahipliği yaparken, farklı disiplinlerdeki etkinliklerle ve sanat eğitimi projeleriyle geleceğin izleyicilerinin yetişmesine katkıda bulunmayı sürdürüyor" ifadelerini kullandı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Gala Modern'Le Eğitime Destek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçeli Nabil Dirar, Club Brugge ile büyük ölçüde anlaştı Son Dakika! PKK'lı teröristlerin Sincar'a girdiği iddiası sonrası Irak yönetimi: Güvenlik güçleri Sincar'ın merkezinde konuşlanmaya başladı Uğur'un diskalifiye edilmesinin ardından eleştirilerin hedefi olan Acun Ilıcalı sessizliğini bozdu Son Dakika! İstanbul'da yarından itibaren kamuda mesai saatleri 10.00-12.30 ile 13.00-16.00 olacak Mahkeme, ağlıyor diye yastıkla bebeğini boğan annenin ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi 1.5 yaşındaki bebeğine alkol içiren annenin foyasını baba ortaya çıkardı: Para için yumurtalıklarını satıyormuş TÜBİTAK'ın geliştirdiği Ürün Takip Sistemi uygulamasıyla maskelerin tıbbi maske olup olmadığı öğrenilebilecek Çaldığı 18 çuval fındığı geri getiren hırsız: Hata ettiğimi anladım