Galatasaray şampiyonluğa ulaşması durumunda ezeli rakiplerinden fazla gelir elde edecek - Son Dakika

Galatasaray şampiyonluğa ulaşması durumunda ezeli rakiplerinden fazla gelir elde edecek

15.05.2021 18:25

Süper Lig'de şampiyonluk düğümünün çözülmesine artık sadece saatler kaldı. Tarihi sezonda Beşiktaş ve Galatasaray son haftaya 81 puanla girerken, Fenerbahçe 79 puanla 3.sırada bulunuyor. Soluk soluğa geçen sezonun sonunda şampiyonluk ipini göğüsleyen takım dev bir gelirin sahibi olacak. Ligi zirvede bitirmeleri durumunda Beşiktaş 230, Galatasaray 260, Fenerbahçe ise 245 milyon TL'yi kasasına koyacak.

Şampiyonluğa ulaşması durumunda en yüksek geliri Galatasaray elde edecek. Sarı-kırmızılılar sezonu zirvede bitirmeleri durumunda toplam 260 milyon lirayı kasasına koyacak.

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDEN DEV GELİR

Galatasaray şampiyonluk ipini göğüslerse, Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılacağı için 43 milyon, geçmiş 22 şampiyonluğundan 92 milyon, sezon sonu sıralamasından yaklaşık 50 milyon, performans priminden ise yaklaşık 80 milyon lira alacak. Toplam geliri 260 milyon lirayı geçecek.

EN AZ BEŞİKTAŞ KAZANACAK

Sabah'ın haberine göre; Beşiktaş ve Fenerbahçe performans primi, sezon sonu sıralama primi ve "ayakbastı parası" kalemlerinden Galatasaray ile benzer gelirleri elde edecek. Üç takım arasındaki gelir farkını, geçmiş şampiyonluklar oluşturacak. Ligde 15 şampiyonluğu olan siyah-beyazlılar 63, 19 şampiyonluğu olan sarı-lacivertliler ise 80 milyon liranın sahibi olacak. Mutlu sona ulaşmaları durumunda Kara Kartal yaklaşık 230, sarı-lacivertliler ise 245 milyon liralık geliri kasasına koyacak.

Galatasaray şampiyonluğa ulaşması durumunda ezeli rakiplerinden fazla gelir elde edecek

Son Dakika Spor Galatasaray şampiyonluğa ulaşması durumunda ezeli rakiplerinden fazla gelir elde edecek - Son Dakika Spor


YORUMLAR (1)
500

Son Dakika

Elon Musk'ın desteklediği CureVac aşısının etkinlik oranı yüzde 47 çıktı, şirket yarı yarıya değer kaybetti 11:32 Elon Musk'ın desteklediği CureVac aşısının etkinlik oranı yüzde 47 çıktı, şirket yarı yarıya değer kaybetti Şenol Güneş'e 2002'de başarı getiren gri takım elbise, bu sefer kaybettirdi 11:25 Şenol Güneş'e 2002'de başarı getiren gri takım elbise, bu sefer kaybettirdi UFO zannedilen meteoroloji balonu hüsrana uğrattı! 11:19 UFO zannedilen meteoroloji balonu hüsrana uğrattı!
Bilim Kurulu Üyesi İlhan: Pazar günü uygulanan kısıtlamanın kalkması için vaka sayılarının biraz daha oturması gerek 11:09 Bilim Kurulu Üyesi İlhan: Pazar günü uygulanan kısıtlamanın kalkması için vaka sayılarının biraz daha oturması gerek Banu Alkan'ın gençlik yıllarında çekilen bikinili fotoğrafı sosyal medyayı salladı 11:00 Banu Alkan'ın gençlik yıllarında çekilen bikinili fotoğrafı sosyal medyayı salladı Sahte mehdi tutuklandı! İran'ı elindeki kılıçla birbirine kattı 10:46 Sahte mehdi tutuklandı! İran'ı elindeki kılıçla birbirine kattı
Aşı ve maske karşıtlarının mazeretleri pes dedirtti! Cinsel organının küçülmesinden korkan bile var 10:26 Aşı ve maske karşıtlarının mazeretleri pes dedirtti! Cinsel organının küçülmesinden korkan bile var Sokak röportajında hayret ettiren sözler: Ben bir kadın olarak seni ellemek istiyorum 10:15 Sokak röportajında hayret ettiren sözler: Ben bir kadın olarak seni ellemek istiyorum
Advertisement