Gaziantep'te İş Yerleri Sabah Namazının Ardından Dualarla Açılıyor - Son Dakika

Gaziantep'te İş Yerleri Sabah Namazının Ardından Dualarla Açılıyor

21.09.2018 12:08

Gaziantep'te iş yerleri sabah namazının ardından dualarla açılıyor Tahmazoğlu, esnafla birlikte dualarla iş yeri açtıGAZİANTEP - Gaziantep'te esnaflar iş yerlerini bin yıllık ahilik gelenekle sabah namazının ardından dualarla iş yerlerini açıyor.

Gaziantep'te iş yerleri sabah namazının ardından dualarla açılıyor

Tahmazoğlu, esnafla birlikte dualarla iş yeri açtı

GAZİANTEP - Gaziantep'te esnaflar iş yerlerini bin yıllık ahilik gelenekle sabah namazının ardından dualarla iş yerlerini açıyor. Ahilik haftası etkinlikleri kapsamında Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da esnaflarla birlikte dua etti.

Gaziantep'te bin yıldır yaşatılan ahilik geleneği kapsamında iş yerlerini sabah erken saatlerde dualarla açıyor. Önce hep birlikte camide sabah namazı kılın esnaflar, iş yerlerinin önlerinde birlikte yaptıkları duanın ardından iş yerlerine girerek, rızıklarını kazanmaya çalışıyor. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da sanatçı Senai demirci Gazeteci Serdar Arseven, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik ve esnaf ile birlikte Kozluca Cami'de sabah namazını kıldı. Esnaflarla birlikte kahvaltı eden Başkan Tahmazoğlu ve beraberindekiler, daha sonra iş yerlerin önünde düzenlenen duaya katıldı. Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik'in okuduğu duanın ardından esnaf dükkanın kepengini açan Tahmazoğlu ve beraberindeki heyet, Türkiye'nin ve esnafların yaşanan ekonomik saldırılardan etkilenmemesi temennisinde bulunuldu.

Tahmazoğlu, "Ahilik haftası münasebetiyle esnafımızla birlikte geçtiğimiz günlerde törenler düzenlemiştik. Bugün de bizim güzel bir geleneğimiz olan sabahları dualarla iş yeri açma geleneğimizi yaşatalım dedik. Bunun için esnafımızla sözleştik. Hep birlikte sabah namazı vaktinde Kozluca Cami'de buluşarak namazımızı burada kıldık. Daha sonrasında ise beraber beyranımızı içtikten sonra gelip Elmacı Pazarı'nda esnafımızla birlikte, il müftümüzün dualarıyla iş yerlerini açtık. Rabbim esnafımıza bol ve hayırlı kazançlar versin, sağlıkla, sıhhatle çalışmak nasip etsin diyoruz. Umarım eski bir gelenek olan bu durumu tekrar bir gelenek haline getiririz. Amacımız da her hafta Cuma günü bu bölgedeki bir camide namazımızı kılıp dualarla iş açma geleneğine katkı sağlamak" dedi.

Esnafların kepenkleri açmasının ardından alış veriş zamanı başladı. Tahmazoğlu ve esnaflar, iş yerlerini gezerek esnaflara başarı diledi.

Gaziantep'te İş Yerleri Sabah Namazının Ardından Dualarla Açılıyor
Gaziantep'te İş Yerleri Sabah Namazının Ardından Dualarla Açılıyor
Gaziantep'te İş Yerleri Sabah Namazının Ardından Dualarla Açılıyor
Gaziantep'te İş Yerleri Sabah Namazının Ardından Dualarla Açılıyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Gaziantep'te İş Yerleri Sabah Namazının Ardından Dualarla Açılıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İki kişinin intiharına şahit olan Lee Ryan'ın trajik anısı: Genç yaşta öleceğimi düşündüm Gigi Hadid ve Zayn Malik'in kızının ismi sonunda ortaya çıktı Koronavirüse yakalanan çift, yoğun bakımda evlendi Güne yükselişle başlamasının ardından altının gram fiyatı 442 liradan işlem görüyor Uydudan çekilen fotoğraflardan Afrika fillerini saydılar Cani adam, 17 yaşındaki sevgilisini öldürüp başını annesinin bahçesine attı Tehdit büyüyor! Çekirgeler bu kez Kenya'nın 15 ilçesini istila etti İnternette müstehcen yayın yapan 2 kadın yakalandı, hesap hareketlerindeki açıklamalar dikkat çekti: Video, show, sohbet...