Genç Keman Santçıları Büyüledi - Son Dakika

Genç Keman Santçıları Büyüledi

27.01.2018 08:55
Genç Keman Santçıları Büyüledi, System.String[]

İKSEV Uluslararası Keman Ustalık Sınıfı 2018, Final Konseri ile sona erdi.

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın (İKSEV) geleneksel hale getirdiği Uluslararası Keman Ustalık Sınıfı, 26 Ocak 2018 Cuma günü MÜZİKSEV'de düzenlenen final konseri ile sona erdi.

Devlet solist sanatçısı, değerli keman virtüözü Tuncay Yılmaz Koordinatörlüğünde, genç neslin en iyi isimlerinden, uluslararası tanınırlığa sahip Artur Kaganovskiy ve İngiliz piyanist ve eğitimci Robert Markham eşliğinde çalışan Alara Hekimoğlu Beethoven'dan, Bahar Erünsal Bruch'dan, Bengisu Yücesoy Rode'den, Elif Eroğlu Vivaldi'den, İdil Olğar Kreisler'den seçtikleri eserleri büyük bir başarıyla seslendirdi.

Genç Yıldızların ardından sahneye gelen Tuncay Yılmaz piyanist Robert Markham eşliğinde Ahmed Adnan Saygun'un Horon adlı eserini, Artur Kaganovskiy'de yine Robert Markham eşliğinde Edward Elgar'ın Salut d'Amour eserini yorumladı. Ustalık sınıfının hocaları, öğrencilerinin hepsinin üstün yetenekli olduğunu belirttiler ve geleceğin keman virtüözleri ile çalışmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını söylediler.

Konser sonunda ustalarının elinden katılım belgelerini alan genç yıldızlar, kendilerini "çok şanslı ve çok mutlu" hissettiklerini belirterek ustalarına ve kendilerine bu olanağı sağlayan İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper'e teşekkür ettiler.

Genç Keman Santçıları Büyüledi

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Genç Keman Santçıları Büyüledi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hayatını kaybeden Dilay Kemer için spor ve medya dünyasından birçok isim başsağlığı mesajı paylaştı Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Vaka sayısındaki artış hiçbir dönem kontrolümüz dışına çıkmadı Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 501 liradan işlem görüyor Başarılı oyuncu Ayşecan Tatari, anne oldu Sakarya için korkutan uyarı: "Şu ana kadarki en yüksek seviyedeyiz" Fransa'yı kana bulayan Tunuslu mültecinin ilk görüntüsü ortaya çıktı Prof. Dr. Ceyhan: Önceden neredeyse hiç görülmeyen çocuk vaka sayıları toplumda oldukça arttı Kanser tedavisi gören sunucu Dilay Kemer hayatını kaybetti