Gençliğinde sahiline bile giremediği tesisin işletmesini aldı - Son Dakika

Gençliğinde sahiline bile giremediği tesisin işletmesini aldı

TÜRK turizm sektöründe uzun yıllardır görev yapan ve birçok önemli zincir otelde yöneticilik yapan Volkan Şimşek, gençlik yıllarında hayalini süsleyen tesisin işletme sahibi oldu.

Gençliğinde sahiline bile giremediği tesisin işletmesini aldı, System.String[]

TÜRK turizm sektöründe uzun yıllardır görev yapan ve birçok önemli zincir otelde yöneticilik yapan Volkan Şimşek, gençlik yıllarında hayalini süsleyen tesisin işletme sahibi oldu.

Muğla'nın Datça İlçesi'nde bulunan ve yıllar önce İstanbullu iş adamı Süha Mermerci tarafından inşa edilen Perili Bay Resort Otel'in işletmesini üstlenen Volkan Şimşek, gençlik yıllarında İngilizler tarafından tesisin işletildiğini ve burada tatil yapmanın hayalini kurduklarını belirterek kendisi için önemini anlattı: "Muhteşem bir koy, karşısında adalar var. Tatil cennetiydi İngiliz turistler için. Tekne turları, müzikli partiler dillere destandı. Arkadaşlarımızla burada tatil yapmanın hayalini kurardık" dedi.

İLK İŞ ARKADAŞLARINI TESİSE DAVET ETTİ

Volkan Şimşek, tesisin işletmesini aldıktan sonra ilk işinin yıllar önce kendisiyle birlikte tesise girme hayali kuran arkadaşlarını bir araya getirmek olduğunu söyledi. Bugün her biri Datça'da önemli yatırımlar yapan arkadaşlarıyla anıları tazelediğini belirten Volkan Şimşek, "Yıllar çok çabuk geçiyor. Bizleri yaşama bağlayan en önemli etken hayallerimiz. Bu tesisin işletmesini üstlenmeyi gençlik yıllarımda rüyamda görsem hayra yormazdım. Ama ulaşılabilir hayaller kurarsanız, girdiğiniz alanda zorluklar karşısında pes etmezseniz hedefinizi yakalarsınız. Bugün gençlik yıllarımızı paylaştığım arkadaşlarımla nostalji yaşadım" diye konuştu.

KÖŞKTEN 28 BİNALI TESİSE

Perili Bay Resort Otel'in ilk tesisinin bir köşk olduğunu aktaran Şimşek, "Süha Mermerci 1977 yılında 30 dönümlük alanı alarak dillere destan bir köşk yaptırdı. Yaratıcı yönü ve mimariye verdiği önemle bilinen Mermerci, yıllar içerisinde değişik mimarların projelerini bu alan içerisinde hayata geçirdi. 30 dönümlük alan kısa sürede bir kıyı kasabası görüntüsüne kavuştu. 1977 yılında beri her üç yılda bir mimarlık alanında verilen 'Ağa Han Mimarlık Ödülü' sahibi Nail Çakırhan'ın da projelerinin hayata geçirildiği toplam 28 binada değişik mimari esintilere rastlamak mümkün" dedi.

'ADETA DEJAVU YAŞIYORUM'

Volkan Şimşek, yıllar önce öğrenciyken son paralarıyla otobüs bileti alıp bir tesisin yanında kamp yapmaya geldiklerini ve sonra o tesiste işe başladığını anlatarak şunları söyledi:

"Adeta dejavu yaşıyorum. Hacettepe Üniversitesi'nde okurken, final ve bütünleme arası 2 haftalık boşluğumuz vardı. 3 arkadaş Antalya Çamyuva'da kamp yapma kararı aldık. Üçümüzün cebindeki parayı denkleştirdiğimizde zar zor otobüs bileti alabildik. Gece yarısı kamp alanına gelip çadırımızı kurduk. Sabah uyandığımızda yüksek bir duvar ve duvarın arkasından müzik sesleri. Çok şaşırmıştık. Robinson Çamyuva'nın sahilinde turistler, tekne turları, çılgın müzik partileri, sörfçüler. Cepte para yok, yan tarafta insanlar çılgınca eğleniyor. Hemen çadırımızı söküp başka bir yere taşındık. Yıllar sonra işe başladığımda ilk tesisim de Robinson Çamyuva oldu" diye konuştu.

- Antalya

YORUMLAR

Son Dakika

UEFA'dan şok karar! Futbolcularında koronavirüs çıkan takım hükmen mağlup sayıldı MetroPOLL anketinde Erdoğan'a görev onayı verenlerin oranı yüzde 50'yi aştı Miçotakis'le görüşen Macron'dan Türkiye karşıtı adım: Doğu Akdeniz'deki askeri güç artırılacak Bakan Albayrak, sosyal medyadaki "çokomelli" paylaşımlarına gönderme yaptı Bakan Albayrak'tan Ahmet Hakan'ın kurdaki dalgalanmayla ilgili sorusuna yanıt: Dolarla mı maaş alıyorsunuz? Yerli otomobilin fiyatı belli oldu mu? TOGG'dan resmi açıklama geldi Sağlık Bakanı Koca'dan artan vakalarla ilgili kritik uyarı: Ağır tedbirlere dönebiliriz Bakan Albayrak'tan dövizdeki artışla ilgili ilk değerlendirme: Eskiden kur çok daha fazla etkiliyordu Son Dakika: Okullarda yüz yüze eğitim 21 Eylül'e kadar ertelendi Instagram modeli Yasmine Cecilia, kendi evinde verdiği partide darp edildi! Kanlar içinde kaldı Yangında iki çocuğunu yitiren anneden yürek yakan haykırış Şeyda Coşkun tatilde spora ara vermedi! İskelede sık sık egzersiz yaptı Miçotakis, Türkiye gerginliğiyle ilgili "acil koduyla" ulusa sesleniş konuşması yaptı Alanyasporlu Siopis ve eşi, gittikleri düğünde koronavirüse yakalandı Bodrum'da kadınların "Niye bakıyorsunuz" kavgası kanlı bitti: 2 yaralı