Son Dakika Haberleri: Genel Seçimlere Doğru

Genel Seçimlere Doğru

5 yıl önce

MHP Antalya Milletvekili adayları Mehmet Günal, Tarkan Akıllı ve Adem Uslu, Manavgat İlçe Başkanı İsmail Hakkı Karadağ'la meslek odalarını ziyaret etti.

Genel Seçimlere Doğru, System.String[]
MHP  Antalya Milletvekili adayları Mehmet Günal, Tarkan Akıllı ve Adem Uslu, Manavgat İlçe Başkanı İsmail Hakkı Karadağ'la meslek odalarını ziyaret etti.

Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Çelik, Manavgat Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, Manavgat ve Çevresi Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Muammer Ünal, Manavgat Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Odası Başkanı Abdullah Akça, Manavgat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mahmut Şafak, Manavgat Servisçiler Odası Başkanı Mahir Çınar'ı ziyaret eden MHP'li milletvekili adayları, iktidara gelmeleri durumunda küçük esnafa yönelik yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yeniden aday gösterilen MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, MHP iktidarında esnafın ekonomik olarak rahata kavuşacağını söyledi.

Günal, "Mevcut iktidarın uyguladığı ekonomi politikaları nedeniyle esnaflarımız, özellikle küçük esnaflarımız varlık yokluk mücadelesi veriyor. Hedefimiz öncelikle esnaflarımızın nefes almalarını, ardından ekonomik olarak güçlenmelerini sağlamak" dedi.

Küçük esnafa yönelik uygulayacakları politikalar hakkında bilgi veren Günal, şöyle konuştu:

"Bu konuda özellikle Hilal Kartın esnaflarımız için kurtarıcı olacağını düşünüyoruz. Dar gelirli vatandaşlarımızın tespit edilecek ekonomik durumları ve yaşam standartlarına göre Hilal Kart vereceğiz. Vatandaşlarımız bu kartlarla bölgelerinde bulunan esnaftan alışveriş yapacak. Hem kendi ihtiyaçlarını gidermiş olacaklar hem de esnafımıza dolaylı yönden devlet kaynak aktaracak. Hilal Kartla sadece esnaflardan alışveriş yapılabilecek, AVM'lerden alışveriş yapılamayacak."

Milletvekili adayı Akıllı da Antalya ve Manavgat'ın turizm kenti olduğuna işaret etti.

Maalesef turizmde esnafın yeteri kadar pay alamadığını dile getiren Akıllı, "MHP iktidarında turizm çerçeve kanunu çıkartarak, bu kanun çerçevesinde esnafımızın da ekonomik olarak güçlenmesini sağlayacağız" diye konuştu.

Milletvekili adayı Uslu ise köy ve belde tüzel kişiliklerinin kaldırılmasının vatandaşlar için iyi olmadığını savunarak, MHP'nin iktidar olması durumunda belde belediyelerinin tekrar açılacağını kaydetti.
Haber Yayın Tarihi : 04.05.2015 05:54 Kaynak: AAÇığ kütlesinde tehlikeli selfie! Ekrem İmamoğlu'ndan 'VİP 2' pozu! İmamoğlu-Yıldırım ortak yayınının reyting sonuçları belli oldu