"Godot'u Beklerken'i Beklerken" sanatseverlerle buluşacak - Son Dakika

"Godot'u Beklerken'i Beklerken" sanatseverlerle buluşacak

24.06.2019 12:38

Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen "nöbetçi tiyatro" uygulaması kapsamında bu hafta Ankara'da "Godot'u Beklerken'i Beklerken" adlı oyun sahnelenecek.

Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen "nöbetçi tiyatro" uygulaması kapsamında bu hafta Ankara'da "Godot'u Beklerken'i Beklerken" adlı oyun sahnelenecek.

DT Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, sanatsal faaliyetlerden yazın da yararlanılması için hayata geçirilen "nöbetçi tiyatro"da sona gelindi.

Proje kapsamında şimdiye kadar Antalya DT'nin "Dördüncü Ay", Trabzon DT'nin "Ben Ödüyorum", İzmir DT'nin "Kaşıkçılar" ve Bursa DT'nin "Akide Şekeri" adlı oyunları sahnelendi.

Projenin son haftasında ise Antalya Devlet Tiyatrosunun sahnelediği "Godot'u Beklerken'i Beklerken", yarın Küçük Tiyatro Sahnesi'nde izleyiciyle buluşacak.

Dave Hanson'un yazıp Ekin Tunçay Turan'ın çevirisini yaptığı ve İlham Yazar'ın yönettiği oyunda, bir tiyatroda sergilenen Samuel Beckett'in "Godot'yu Beklerken" oyununun sahne arkasında iki yedek oyuncunun yaşadıkları yer alıyor.

Dekor tasarımı Murat Gülmez'e, kostüm tasarımı Funda Çebi'ye, ışık tasarımı Halit Akgül'e ve müzikleri Ali Erel'e ait olan "Godot'u Beklerken'i Beklerken", 25-29 Haziran'da her akşam saat 18.00'de Küçük Tiyatro Sahnesi'nde izlenebilecek.

"Nöbetçi tiyatro" projesinin bu hafta sona ermesinin ardından 2019-2020 tiyatro sezonu ağustosta başlayacak provalarla yeniden açılacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 'Godot'u Beklerken'i Beklerken' sanatseverlerle buluşacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü şarkıcı Zeynep Mansur, hava durumu sunucusu oldu Cenk Tosun'dan transfer açıklaması: Everton'dan ayrılmayı düşünmüyorum Galata Köprüsü kısıtlama öncesi balıkçılarla doldu taştı Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta 405 lira zam göründü Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı Uçuş sırasında müstehcen fotoğraflarını paylaşan hostes, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi Asgari ücret zammı için ilk öneri HDP'den geldi: 4 bin TL olsun