Gölcük'te "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" etkinliği - Son Dakika

Gölcük'te "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" etkinliği

03.12.2019 16:10
Gölcük'te

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında etkinlik düzenlendi.

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında etkinlik düzenlendi.

Gölcük Engellilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Anıtpark'ta düzenlenen etkinliğe, Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaymakam Cengiz Karabulut, burada yaptığı konuşmada, Gölcük'ün görev yaptığı yerler arasında engelli duyarlılığı en yüksek şehir olduğunu söyledi.

Merkezi ve yerel yönetimler olarak yılın 365 günü engellilerle ilgilendiklerini belirten Karabulut, amaçlarının bu kişilerin önlerindeki bütün engelleri ortadan kaldırmak olduğunu kaydetti.

Karabulut, herkesin birer engelli adayı olduğuna dikkat çekerek, "Biraz sonra başımıza ne geleceğini bilemiyoruz. Bir trafik kazasında ve başka bir kaza sonucu bizler de engelli olabiliriz. Dolayısıyla bütün vatandaşlarımızın empati yapmasını istiyoruz." diye konuştu.

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer de hedeflerinin engelsiz bir Gölcük oluşturmak olduğunu aktararak, "Biz anlayıştaki engeli ortadan kardırabilirsek, engelli hemşehrilerimizin neler yapabildiklerini, neler başarabildiklerini yakinen müşahede ederiz. Yakın zaman önce Dünya Down Sendromlular Judo Şampiyonasında sevgili Mehmet Can kardeşimiz dünya ikincisi olarak Gölcük'e büyük bir gurur yaşattı. Kendisini tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gölcük'te '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' etkinliği - Son Dakika


Son Dakika

Biden'ın Dışişleri Bakanı adayı Blinken'den Türkiye açıklaması! S-400 ve yaptırımlar yine masaya sürüldü ABD polisinin şüpheli şahsı kurşuna dizdiği anların görüntüleri ortaya çıktı Suluk reklamı yapan Duygu Özaslan dalga konusu oldu: Bittikçe doldurabiliyorum Akkuyu Nükleer Santrali inşaatındaki planlı patlamada evler ve seralar zarar gördü Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı için 10 kuralı belirledi! 4 gruptakilere aşı yapılmayacak Konyaspor maçında ayağı kırılan Abdülkadir Ömür, 6 ay forma giyemeyecek Emniyetten "Sultangazi'de çocuk kaçırma girişimi"ne ilişkin açıklama: Akli dengesi yerinde değil Gram altın tekrar 500 TL olur mu? Ünlü analist İslam Memiş son gelişmeleri değerlendirdi