Görele'de Amatör Denizci Yetiştirilecek - Son Dakika

Görele'de Amatör Denizci Yetiştirilecek

Görele Liman Başkanlığı tarafından amatör denizci eğitimleri ve sınav uygulamasına başlanıldı.

Görele Liman Başkanlığı tarafından amatör denizci eğitimleri ve sınav uygulamasına başlanıldı.


Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde Görele Liman Başkanlığınca amatör denizci eğitimi düzenlendi.


Görele Liman Başkanı Erhan Zeynel, eğitimlerin başlaması dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından hayata geçirilen projede, 2023'e kadar 1 milyon kişiye amatör denizcilik eğitimi verilmesinin planlandığını belirtti.


Eğitimler sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara süresiz belge verileceğini, yine belge sahiplerinin 24 metreye kadar özel tekneleri kullanabileceklerini ifade eden Zeynel, şöyle konuştu:


"Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı olan 2023'e kadar 1 milyon vatandaşımıza denizcilik kültürünü aşılamak, denizci millet, denizci ülke hedefine ulaşmak, insanımızın yüzünü denizlere çevirerek ufkun ötesini görmelerini sağlamak amacıyla amatör denizci eğitimleri ve sınav uygulamalarına başlanmıştır. Belgeler süresiz olarak düzenlenecek olup bu belge ile tam boyu 24 metreye kadar olan özel tekneler kullanılabilmektedir. Bu projenin ilk sınavını yapmaktan ve katılımın üst düzeyde olmasından dolayı mutluluk duymaktayız."

YORUMLAR

Son Dakika

16:32 Bahçeli'den Orhan Pamuk'a Ayasofya tepkisi: Her zerresi dikenle sarılmış Pamuk 16:28 Son dakika: Türkiye'nin en yüksek köprüsü olan Botan Çayı Beğendik Köprüsü açılıyor 15:37 Francesca Cipriani'den Can Yaman itirafı: Bütün gece bana kur yaptı, sonra da bana cevap vermedi 15:31 Babacan'dan Ayasofya'nın cami olmasına temkinli yorum: Sonuçlarını hep birlikte göreceğiz 15:30 Bartın'da feci kaza! Tankerin altında kalan karayolları işçisinin ayakları koptu 14:54 Dünyaca ünlü sahilimizde "Çok fazla normalleştik" dedirten görüntüler 14:06 Emekli hakim, tramvayda 15 yaşındaki kızların fotoğrafını çekerken yakalandı 13:55 Tatil yapan eşi ve kayınvalidesini ziyarete giden adam, çıkan tartışmada anne-kızı öldürdü 13:08 Sokak ortasında sevgilisini öldürdü, polisi görünce kendini vurdu 13:05 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Ayasofya cami olmakla kalmasın, bir mektep bir medrese olsun 12:41 İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın kızı Dilara Türkkan tepkiler sonrası sosyal medya hesabını kapattı 12:37 Kaza yapan zırhlı araç takla attı, etrafa altın saçıldı! Ekipler karış karış arıyor 12:35 Bülent Arınç'tan Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesine ilişkin yorum: Şükürler olsun 12:33 17 suçtan aranan cezaevi firarisi 6 yıldır kardeşinin kimliğiyle yaşamış 12:32 İki üniversite mezunu psikolog, evinde uyuşturucu imalatından yakalandı! Balkonu seraya çevirmiş