Son Dakika Haberleri: Gözü Yaşlı Hocalım" Sergisi

Gözü Yaşlı Hocalım" Sergisi

5 yıl önce

Azerbaycan'ın Hocalı kasabasında yaşanan katliamın kurbanları, "Gözü Yaşlı Hocalım" sergisinde anılacak.

Gözü Yaşlı Hocalım
Azerbaycan'ın Hocalı kasabasında yaşanan katliamın kurbanları, "Gözü Yaşlı Hocalım" sergisinde anılacak.

Konuya ilişkin açıklamaya göre, sergi katliamın 23. yıl dönümü olan ?27- 28 Şubat'ta  İstanbul Milli Saraylar Müzesi'nde açılacak. 

Azerbaycan halkının yaşadığı en ağır facialardan olan Hocalı katliamının kurbanları, dünyaca ünlü İtalyan sanatçı Alessandro Safina'nın seslendireceği şarkılar ve Yarat Modern Sanat Merkezi'nin organizatörlüğünde hazırlanan Niyaz Necefov, Emin Askerov, Ramal Kazımov, Anar Hüseynzade ve Reza Hazare'nin eserlerinin yer aldığı resim sergileri ile anılacak. 

Hocalı gerçeğini uluslararası topluluklara hatırlatmak ve "soykırım" olarak tanınmasını sağlamak için yürütülen çalışmalara destek vermeyi amaçlayan etkinliğe, Azerbaycan ve Türkiye'deki siyaset ve kültür-sanat camiasından önemli isimlerin katılımı bekleniyor.
Haber Yayın Tarihi : 17.02.2015 03:13 Kaynak: AAİBB'de Dikkat Çeken Detay! Ekrem İmamoğlu Mazbatayı Alır Almaz Kapatıldı Ekrem İmamoğlu, "Erdoğan'ı Karşılamaya Gidecek misiniz" Sorusuna Yanıt Verdi Dilek İmamoğlu, Eşinin Mazbatasını Almasından Sonra İlk Kez Konuştu